WordPress Öne Çıkan Görsel Sorunu

WordPress site sahiplerinin en çok karşılaştığı sorunlardan Wordpress Öne Çıkan Görsel Sorunu çözümü aslında bir dakikanızı alacak bir  ayar ile sağlayabilirsiniz. WordPress kullanıcılarının bir çoğu genellikle eklediği yazılara çekici hale gelmesi için bir adet te resim eklemektedir. Fakat eklediği resim upload edildikten sonra kırık resim görüntüsü çıkmakta ve öne çıkan görsel olarak gözükmemektedir. Aynı sorun geçtiğimiz günlerde hatakodu.net sitesi üzerinde de meydana geldi.

Hatanın Kaynağı

WordPress Öne Çıkan Görsel Sorunu hatası Jetpack isimli eklentiden kaynaklanmaktadır. Birçok wordpress site sahibi tarafından sevilerek kullanılan bu eklenti, resimleri boyutlandırırken ve yüklerken sorunla karşılaşıyor. Fakat bu ufak sorun için eklentiyi tamamen devre dışı bırakmaya gerek yok.

Jetpack ayarlarına girerek aşağıda ekran görüntüsünde yer alan Görselleri ve fotografları hızlandırın seçeneğini kapatınız. Bu ayar Photon olarak geçmekte ve yüklediğiniz resmi farklı sunuculara da yükleyerek, site açılış hızınızı artırmaktadır. Fakat kırık resim oluşturduğundan geçici olarak buradan kapatıp sorunu çözebilirsiniz.

Jetpack gerçekten birçok özelliği bünyesinde barındıran faydalı bir uygulama, Photon özelliği ise yüklenilen görselleri ön belleğe alarak yani kendi içerisinde bir cache sistemi oluşturarak kullanıcılara buraya aldığı görselleri sunup site açılış hızına etki etmektedir.  Böylece site SEO puanınıza da olumlu katkısı olmaktadır. Bu özelliği devre dışı bıraktığınızda dilerseniz CDN servislerini kullanarak aynı işlevi yerine getirebilirsiniz.

WordPress Öne Çıkan Görsel Sorunu, Photon özelliğini kapatarak kırık resim simgesi düzelerek sorun giderildi. Bu çözümün tek kaynağı buradan kaynaklanmakta olup farklı çözüm yolu yoktur.

WordPress Öne Çıkan Görsel Sorunu çözümü ile ilgili sormak istediğiniz farklı soru veya sorunlar varsa konu altından bize ulaşabilir yada iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Bir yorum

  1. teşekkürler; basit ama canımı çok sıkan bu sorunu sonunda çözebildim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.