Windows Appcrash Hatası Çözümü - Hata Çözümü

Windows Appcrash Hatası Çözümü

Appcrash Hatası, uygulamayı açarken karşılaştığımız bir hata çeşidi olup bu yazıda, size “Appcrash Hatası Çözümü”  ile ilgili ipuçları verecek bu sorunu çözmenize yardım edeceğiz.

Windows Appcrash Windows Çalışmayı Durdurdu” bu hatayı alıyorsanız çözüm için doğru yerdesiniz. Windows Gezgini içerisinde birçok hata barındırır. Çevrimiçi çözüm merkezi sayesinde kullanıcılarına bu hatalar için birçok çözüm yolu sunar.

Windows Appcrash sorunu, genellikle eksik kurulum gerçekleştiren kullanıcıların karşılaştığı bir hatadır ve çözümü oldukça uzundur. Birbiriyle bağlantılı olan çözüm yollarını tek tek gerçekleştirebilmeniz için aşağıdaki çözüm rehberini sizler için hazırladık.

Windows Appcrash Hatası Nedir?

Herhangi bir programı çalıştırmak istediğinizde karşınıza belirli bilgiler doğrultusunda Appcrash penceresi çıkar. Genellikle en yukarıda çalıştırmak istediğiniz programın ismi yazar ve altında birkaç konum bulunur.

Windows Appcrash Hatası Neden Olur?

Dijital kimliğe sahip olmayan, Korsan yazılımlar kullanıyorsanız bu hatayı alan ilk kişi siz olmayabilirsiniz. Windows, bu tür casus yazılımlara karşı önlem almıştır ve bu hatayı birçok kullanıcının karşısına çıkarabilir.

Diğer yandan daha önce bilgisayarınıza format attıysanız ve kurulumu tam anlamıyla doğru yapmadıysanız, sisteminiz sizi bu hata ile baş başa bırakıyor olabilir.

Bu ve benzeri hataların en temiz çözümü için Windows’un en son sürümünü orijinal olarak sisteminize kurmanızı tavsiye ediyoruz. Bunun için zamanınız yoksa aşağıdaki çözüm önerilerini gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun yanında bu hata herhangi bir oyunda karşınıza çıkabilir. Her oyunda bu hatayı almanız yüksek ihtimaldir.

Windows Appcrash Hatası Çözümü

Bu hatayı çözmek için bilgisayarınızı güvenli moda almanız gerekmektedir. Bunun için bilgisayarınızı yeniden başlatıp açılış boyunca F8 tuşuna tekrar tekrar basmanız gerekir. Karşınıza çıkan menüden ok tuşlarıyla güvenli modu seçebilirsiniz.

Güvenli mod ile başlattıktan sonra şu adımları uygulayın:

  1. Bilgisayarınıa yönetici (administrator) tipi bir oturumla giriş yapın.
  2. Başlat -> Çalıştır -> msconfig yolunu izleyerek enter tuşuna basın.
  3. Eğer administartor olarak bilgisayardaysanız bu bölüme giriş için sizden şifre istemeyecektir. Aksi takdirde yönetici şifresine ihtiyacınız olabilir.
  4. Hizmetler sekmesini açın.
  5. Tüm Microsoft hizmetlerini gizleyin ve devredışı bırakın.
  6. Tamam tuşuna basıp pencereyi kapatın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Tüm bu çözüm önerileri işe yaramadıysa;

Bilgisayarı güvenli modda başlatırken kullandığınız F8 metodunu tekrar uygulayın. Karşınıza çıkan menüden düzeltme kurulumu modunu seçin.

Karşınıza çıkan ekranda dosya isimleri göreceksiniz. Gördüğünüz her dosya, sisteminiz tarafından taranıp düzeltiliyor demektir. Hizmetleriniz ve başlangıç dosyalarınız düzeltildiğinde bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Windows Appcrash Hatası Kesin Çözüm

  • Bilgisayarınıa yönetici (administrator) tipi bir oturumla giriş yapın.
  • Başlat -> Çalıştır -> CMD yazın
  • Yönetici olarak çalıştırın ve regsvr32 msxml3.dll yazın,

Daha sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın muhtemelen hatanız düzelir. bu yöntem ile Appcrash Hatası çözülmüştür. Bize aşağıdaki yorum kutusunu kullanarak ulaşabilirsiniz.

Bir yorum

  1. Windows Update yapıldığı vakit düzeliyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.