Windows 10 (1703) Java Sorunu

Windows 10 (1703) Java Sorunu Kaynağı

Windows 10 Güvenlik güncellemesi sonrasında, tarayıcılarda yaşanan bir problem olarak ortaya çıkan Windows 10 (1703) Java Sorunu, 1703 Windows güncellemesini yapan kullanıcılarda ortaya çıkmaktadır.

Windows WannaCRY isimli saldırı ile birlikte işletim sistemlerinin etkilenmesinden dolayı, bir güncelleme yayınlayarak bu açığı kapatmaya çalışmıştı fakat bu sefer de, güncelleme yapan kullanıcılar da 1703 Java sorunu yaşamaya başladılar. Özellikle tarayıcılarda ve Devlet hizmeti yürüten sitelerde E-İmza kısmında hatalar yaşanmaktadır.

Windows 10 (1703) Java Sorunu Çözümü

  • Windows 10 1703 Güncellemesini yükleyen kullanıcılar eğer bu sorun ile karşılaşırsa ilk çözüm yolu olarak, Güncellemeyi geri 1607 sürümüne geri alarak  sorunlarına çözüm üretebilir. Bunun için, güncelleme geçmişini kullanabilir yada sistem geri yükleme noktasını deneyebilirsiniz.
  • Hata kaynağı olan Java sürümünü güncelleyerek ve Java’yı https://www.java.com/tr/download/help/enable_browser.xml bu adresten etkinleştirerek sorununuzun çözülüp çözülmediğini kontrol ediniz.
  • Sık kullanılan Opera, Chrome ve Firefo gibi tarayıcılarda Java sorunu yaşandığı için, özellikle resmi kurumlarda İnternet Explorer tarayıcısı kullanılmaktadır. Siz de İnternet Explorer kullanarak, hiçbir işlem yapmadan çözüm üretebilirsiniz. Farklı tarayıcı kullanmak isterseniz bile Java 8.121 sürümünü yükleyerek  sorununuzu çözebilirsiniz.

Yukarıda yer alan çözüm yollarından hangisi sorununuzu çözdüğünü konu altındaki sohbet kutucuğundan bizimle paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.