Whatsapp Durduruldu Hatası ve Çözümü

Sunduğu birçok özellik bakımından kullanıcıların beğenisini kazanan Whatsapp, bir milyardan fazla indirmeyle kullanıcıların en çok tercih ettiği uygulamadır. Popülaritesi giderek artan mesajlaşma uygulaması bazı durumlarda hata vererek kullanım dışı kalabiliyor. Genel arızalarda birkaç saat içinde sorun halledilirken, Android ve IOS işletim sistemlerine ait bazı cihazlarda sorun devam edebiliyor. Bu yüzden whatsapp durduruldu hatası ve çözümü hakkında bilgi sahibi olmak önem kazanıyor.

Whatsapp Durduruldu Hatası Neden Alınır?

Bir milyardan fazla indirmeyle neredeyse bütün akıllı cihaz kullanıcılarının yoğun olarak kullandığı uygulama, kendi sistemlerinde yaşanan yoğunluktan ötürü kısa süreli çökmeler yaşayabiliyor. Yapılan güncellemeler sistemdeki bu açığı kapama adına geliştirmeler içeriyor. Video ve resim paylaşımlarının internet ve sunucu üzerindeki trafikleri büyük yer kapladığından whatsapp durduruldu hatası yaşanabilmektedir.

Son güncellemeyi indirmeyerek uygulamayı kullanmaya devam eden kişiler ise sürekli bu hatayla karşılaşacaktır. Bazı cihazların sürümleri eski olduğu için cihaz Whatsapp’ı kaldırmıyor olabilir.

Whatsapp Durduruldu Hatası Çözümü

Uygulamanın çalışmasını engelleyen whatsapp durduruldu hatası ve çözümü konusunda pratik öneriler bulunuyor. Bunlardan en önemlisi uygulamanın son güncellemesini yapmaktır. Güncellenen uygulamada aynı hata alınıyorsa cihazın ayarlar bölümüne girmek gerekir. Ayarlar kısmından uygulamalar ve sonrasında Whatsapp seçilerek önbelleği temizle seçeneğine tıklanır. Cihazın yeniden başlatılmasıyla uygulamanın artık hata vermediği görülecektir. Önbelleğe alınan veriler yük oluşturduğu için belirli aralıklarla bu işlemin yapılması gerekir. Hatanın giderilmemesi durumunda uygulamanın cihazdan kaldırılıp tekrar yüklenmesi kesin bir çözüm oluşturacaktır.

Android ve IOS sürümleri yetersiz olan eski model akıllı cihazlarda ise sorunun net bir çözümü bulunamayabilir. Bu nedenle cihazı yenilemek önem kazanır. Yenilenen cihazla sadece Whatsapp değil diğer uygulamalar da sorunsuz çalışacaktır.

Whatsapp Güncellemeleri

İletişim sektöründeki atılımlarına devam eden firma yeni güncellemeleriyle yaşanan teknik problemleri en aza indirmeyi planlıyor. İşlenen verinin aktarımındaki bellek yükünden kurtulabilmek için geliştirilen yeni nesil bulut sistemleri sayesinde whatsapp hatasının oluşmaması hedefler arasında bulunuyor. Whatsapp durduruldu hatası ve çözümü konusunda sunduğumuz yöntemleri kullanarak uygulamanın verimli bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.