Twitter Virüsü Nasıl Temizlenir

Twitter hesabına virüs bulaştığını nasıl anlarım

Twitter hesabınıza virüs bulaştığını anlamak için hesabınıza giriş yapıp tweetlerinizi kontrol etmeniz yeterli olacaktır. Herşey normal ise sorun yok demektir. Fakat

  • Tanımadığınız kişilerin hesaplarından RT yapılmış ise,
  • Bilginiz dışında Favori yapılmış ise,
  • Reklam içeren tweetler atılmış ise,
  • Hergün kendi kendine 100 lerce kişiyi takip ediyorsa
  • Toplu Dm gönderimleri yapıldı ise Twitter hesabınızı güvene almakta fayda var.
Twitter Hesabıma Virüs Bulaştı Çözümü

Twitter Virüsü Temizleme

Twitter Hesap Şifreniz Değişti ise

Bilginiz dışında hesap şifresi değişikliği olduysa öncelikle hesabınızı geri almakla işe başlayabilirsiniz. https://twitter.com/account/begin_password_reset adresine girerek mail adresinize şifre sıfırlama postası göndererek hesabımızı geri alıyoruz ve yeni bir şifre belirliyoruz kendimize.

Twitter Hesabını Temizleyin

Eğer şifremiz değişmemiş ve hesabımıza giriş yapabiliyorsak öncelikle https://twitter.com/settings/password adresine girip şifremizi değiştirerek kendinize güvenli bir şifre belirleyiniz. Yeni şifrenizi belirlerken, büyük küçük harf,rakam ve noktalama işareti gibi kombinasonlardan faydalanarak tahmin edilmesi zor bir şifre tayin edebilirsiniz.

Uygulamaların izinlerini kaldırın

Gelelim Twitter virüslerini temizleme kısmına. Twitter Profilimize giriş yapıp sağ üst köşede bulunan menü kısmından ayarlara tıklıyoruz.

Twitter Virüsü Temizleme

Daha sonra Uygulamalar’a tıklıyoruz. Bu kısımda yer alan güvenmediğiniz uygulamaları kaldırabilirsiniz. Kaldırmak için sağ kısımda bulunan erişimi kaldır butonuna tıklayarak hesabınızda sizin bilginiz dışında işler çeviren o yaramaz uygulamaları erişimi kaldır deyip engelliyoruz.

İstediğiniz uygulamayı da ellemeden direk bırakabilirsiniz. Örneğin Runtastic, Spotify, İos Twitter uygulamarı güvenli uygulamalar arasında yer alıp reklam twitleri atmaz yada sizin bilginiz dışında başka birilerini takip etmez.

Twitter Uygulama izinleri Kaldırma
Twitter Uygulama izinleri Kaldırma

Twitter Virüsünden Nasıl Korunurum

Bu tür uygulamalar bir takipçi havuzu olup para karşılığında kişiler bu havuzdakilere istediği RT,Fav,TT gibi hizmetleri yaptırmaktadır. Siz de bu uygulamalara izin verdiyseniz bu havuza dahil oluyor ve hesabınız robot bir hesap oluyor. Bu uygulamalardan korunmak oldukça basit aslında. Twitter hesabınızı korumak için sadece kendi resmi akıllı telefon uygulaması ve kendi web sitesi dışında bir yerde oturum açmamaya gayret gösteriniz.

Twitter Virüsü
Twitter Virüsü

Twitter uygulamaları genellikle  takipçi kazan siteleri gibi sitelere hesabınız ile giriş yaptığınızda hesabınıza erişim sağlamış olur. Bu uygulamaları kullanmayarak ve hesabınıza bu uygulamaları kullanarak giriş yapmadığınız taktirde hesabınız güvende olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.