Twitter Durduruldu Hatası ve Çözümü

Ülkemizin neredeyse yarısından fazla kullanmış olduğu sosyal medya aracı olan twitter, birçok önemli haberlerin ilk olarak yayınlanmaya başladığı önemli bir ağdır. Bu kadar çok kullanıcıya sahip olan twitter, bazı kişilerde ansızın durduruldu hatası ile karşımıza çıkmaktadır. Şimdi twitter durduruldu hatası ve çözümü nelermiş onlara kısaca bir göz atalım.

Twitter’in Durdurulmasının Sebepleri

Bunun başlı başına iki sebebi olmaktadır. Genel olarak en çok karşılaşılan sebeplerden bir tanesi, twitter uygulamasının en son güncellemelerinin yapılmamış olmasıdır. Çünkü güncelleme ilerledikçe, eski güncellemede kalan kişiler durdurulma hatası ile karşı karşıya kalmaktadır. Bir diğer nedeni ise, bu uygulamanın fazla miktarda ön bellekleme adı verilen durumu meydana getirmesidir. Buda aslında bir nevi uygulamanın güncelleme yaparken yarıda kesilmesinden kaynaklı olabilmektedir.

Güncelleme Varsa Çözüm Play Store’da

Twitter durduruldu yazısı her ne kadar kullanıcıları deli eden bir hal olsa da, aslında düzeltilmesi sadece on dakikalık hatta daha az bir sürelik bir hal almaktadır. Bu yazı ile karşı karşıya kaldığınız bir durumda ilk olarak uygulamasının yer aldığı google play storeye girmelisiniz. Orada arama butonuna twitter yazarak kendi sayfasını bulmalı ve o esnada yeni bir güncelleme olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer ki yeni bir güncelleme var ise, güncelleme yapmalı ve buradan çıkarak uygulamaya girmeyi denemelisiniz. Sadece beş dakikanızı alacak olan bu durum sizlerin yeniden twittere kavuşmasını sağlayacaktır.

Sorun Çözülmediyse Ayarlardan Düzeltilir

Google Play Store girdiğiniz halde bir güncelleme ile karşı karşıya kalmadıysanız ya da güncelleme yapmanıza rağmen bir türlü twittere giriş sağlayamıyorsanız hiç dert etmeyin. İkinci bir yol ile çok rahat bir şekilde siteye giriş yapabileceksiniz. İlk olarak telefonunuzun ayarlar kısmına girin ve burada yer alan uygulamalar butonuna tıklayın. Uygulamalarda twitter uygulamasına gelin ve karşınıza çıkan ekranda ön bellek ve verileri temizle seçeneği ile ön belleğinizi temizleyin. Tüm bunları tamamladıktan twitter uygulamasına giriş yapabilirsiniz. Eğer ki her şeye rağmen sorun devam ederse uygulamayı telefonunuzdan tamamen dilin ve tekrardan yükleyin. Böylelikle tamamen düzelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.