SnapChat Bağlantı Kurulamadı Hatası Çözümü


Mobil cihazların sevilen fotoğraf ve anlık hikaye paylaşım yapabilen uygulaması olan SnapChat, internet kaynaklı sorunlardan dolayı “SnapChat Bağlantı Kurulamadı” hatası vermektedir. Normal ve stabil bir internet bağlantınızın olmasına rağmen, uygulamaya girerken bu hatayı alıyorsanız, DNS ayarları, modem kaynaklı bir sorun olma ihtimali yüksektir. SnapChat Bağlantı Kurulamadı hatası alan kullanıcıların yüzde 70’i bağlantı sorunu, diğer kısım ise, çerez ve şifre problemi yaşamaktadır.


Snapchat bağlantısının yapıldığı sunucular ile yaşanan problemden dolayı bu hatayı alıyorsanız, birkaç saat sonra tekrar deneyerek sorunun uygulama yapımcısı tarafından sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol ediniz.

Yine Snapchat bağlantı hatalarından birisi olan, “Snapchat fotograf gönderilmiyor” şeklinde bir uyarı görürseniz ve fotoğraflarınız karşı tarafa iletilmezse, hatanın kaynağı sunucu problemidir. Bu aşamada sizin yapabileceğiniz bir işlem bulunmuyor sadece  bekleyeceksiniz.

Bu yazı dikkatinizi çekebilir: https://hatakodu.net/snapchat-siyah-ekran-sorunu-cozumu/

Bağlantı Kurulamadı Hatası Çözüm Yolları

Öncelikle internet bağlantınızın durumunu kontrol ediniz. Eğer internet bağlantınız varsa, ve farklı bir telefonda  aynı sorun yoksa eğer, birkaç farklı yol deneyebilirsiniz. Bunlar dns adresi değiştirme şifre sıfırlama şeklinde iki yol deneyebilirsiniz.

Şifrenizi Sıfırlayın

Hesap giriş ekranından şifrenizi sıfırlayarak maile gelen  onay linki ile yeni şifre oluşturun ve android kullanıcısı iseniz, ayarlar> uygulamalar> Snapchat kısmına gelin ve önbelleği temizle ve verileri sil dedikten sonra uygulamada oturum açınız. “SnapChat Bağlantı Kurulamadı” hatası sorunu büyük ihtimal çözülmüş olacaktır.

DNS adresinizi Değiştirin

Telefonunuzun Dns adresini değiştirerek bağlantı kaynaklı sorununuzu çözmüş olabilirsiniz. Bu işlemi manuel yada VPN eklentileri ile yapabilirsiniz. VPN eklentileri daha pratik olmakla beraber sadece snapchat uygulamasını açacağınız zaman bağlanabilirsiniz. Dilerseniz diğer zamanlar kapatarak normal bağlantınıza geçebilirsiniz.

Akıllı telefon DNS değiştirme konularını çok yakın bir zamanda ekleyeceğiz. Eklediğimizde aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Iphone DNS nasıl değiştirilir yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Android DNS nasıl değiştirilir yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.