Samsung Çamaşır Makinesi HE Hata Kodu Çözümü

Bulaşık makinelerinde 2007 yılı sonrasında üretimlerde çoğunlukla hata  vermezler. Samsung bulaşık makinesini kullanırken aldığınız hata kodu, aslına bakarsak kullanım kitapçığını yeterince okumadan “ben bunu nasıl kullanacağımı aslına bakarsanız biliyorum” diye atılmamızdan meydana gelmektedir.. Elektronik aletlerin kullanma kılavuzunu okursanız, oluşabilecek hataların esasen önüne geçmiş olursunuz.

Samsung yeni model LED yada LCD ekranlı çamaşır makineleri, çalıştırırken sorun yaşadığınızda bu ekranda “HE Hata Kodu” şeklinde panelde problemi belirten bir uyarı göstermektedir. Endişe edecek bir durum yok basit ve anlaşılır bir çözüm ile De hata sorununu çözebilirsiniz.

Samsung HE Hata Kodu Çözümü

Samsung Çamaşır Makinesi HE Hata Kodu ne anlama geliyor bilmiyorsanız eğer, bu rehberden yardım alarak nasıl çözülür konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Küçük bir arızada cihazınızın garantisi olsa dahi servis çağırmanıza gerek yok. Bu rehber yalnız Samsung Çamaşır makinesi HE hata kodu için geçerli olup,

Diğer Samsung hata kodları için burayı ziyaret ediniz.

Hata Kodu: HE Hata Kodu

Hatanın Nedeni: Su ısıtma hatası

Makinenizden kaynaklanan bir su ısıtma problemi olabilir. Bu ısıtma problemi aşırı ısıtma yada hiç ısıtmama gibi bir sorundan kaynaklanabilmektedir. Çamaşır makinenizin termistörünün ve sıcaklık sensörünün kontrol edilmesi için yetkili servis çağırmanız gerekmektedir.

Eğer çamaşır makineniz CE hata kodu veriyorsa bunun nedeni de aşırı su sıcaklığı olabilir. ısı sensörünüz ile ilgili bir problemden dolayı bu hatayı alıyor olabilirsiniz.

2 yorumlar

  1. Merhaba lg marka çamaşır makinesinde he hatası alıyorum. Sorun şimdilik çözüldü ama teknik servis yine de çağırmalı mıyım

    • Cihazınızda su ısıtma problemi varsa önemli bir durum olabilir. Tavsiyemiz makinenizi daha fazla kullanmadan teknik servisten yardım almanız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.