Samsung Çamaşır Makinesi Arıza Kodları Nelerdir?

Çamaşır makineleri evlerin olmazsa olmaz beyaz eşya ürünlerinde birisidir. Samsung Çamaşır Makinesi Arıza Kodları Sürekli çamaşır yıkama yapıldığı için çeşitli nedenlerle arızalar oluşabilmektedir. Samsung marka çamaşır makineleri yeni nesil teknoloji ile üretildiği için kullanım paneli dijitaldir. Çamaşır yıkama ayarları, oluşan arızalarla ilgili hata kodları bu ekranda gösterilmektedir. Samsung çamaşır makinesi arıza kodları nelerdir? Bu kodlar oluşan arızaların doğru tespit edilmesini sağlamaktadır. Hata kodu ekranda göründüğünde makineniz çalışmaya devam etse bile bir sorun olduğunu anlayabilir ve servis çağırabilirsiniz.

Arıza Kodları Nelerdir?

Samsung marka çamaşır makinesi kullanıyorsanız ve yeni nesil bir ürün ise aşağıdaki hata kodları ile karşılaşabilirsiniz.
Samsung Çamaşır Makinesi Arıza Kodları Bu kodlar;

E7 ya da 1E: basınç sensörü arızası,

EA, EB, 3E1, 3E4: motor çalışma hatası,

4ED: Su sıcaklık hatası,

6E: Su ısıtma hatası,

12E ya da BE1: güç anahtarı arızası,

dE ya da ED: kapı kilidi hatası,

SICAK: Aşırı ısınma hatası,

UC: Voltaj hatası gibi hata kodları vardır.

Hata Kodlarının Oluşması

Samsung çamaşır makineleri kullanıma bağlı olarak, aşırı çamaşır yükleme, dengesiz kullanma, su kireç yapısı ya da elektrik akım sorunlarından dolayı arızalar verebilmektedir. Samsung Çamaşır makinenize siteminde belirtilen kilosundan fazla kesinlikle çamaşır yüklemesi yapmayınız Çamaşır makinenizin dijital ekranında hata kodu gördüğünüzde ne anlama geldiğini anlamak için hata kodları listesinden bakabilirsiniz. Hata kodu ne olursa olsun kendi kendinize çözüm bulmaya çalışmamalı, servis desteği almalısınız. Yanlış yapılacak olan müdahaleler farklı sorunların oluşmasına nerden olabilecektir. Çamaşır makinesinin ekranından hatanın ne olduğunu görebilir ancak neyin sebep olduğunu anlayamayabilirsiniz.

Teknik Servis

Samsung müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek teknik servis talebi oluşturabilirsiniz. Ya da size en yakın samsung servisini arayabilirsiniz. Servis çamaşır makinenizi hata koduna göre kontrol edecek ve hem arızayı giderecek, hem de arızaya neden olan sorunların ortadan kaldırılmasını sağlayacaktır. Hata kodları arızanın doğru tespitini sağlayacak ve hatalar düzeltilirken makinenizin çeşitli bakımları da yapılmış olacaktır. Samsung marka çamaşır makineniz ve diğer ürünlerinizde oluşan çeşitli arıza durumlarını servise bildirirken görmüş olduğunuz arıza kodunu belirtmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.