Samsung Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Samsung Bulaşık makinesi hata kodlar ve çözümlerini aşağıda bulabilirsiniz. Diğer hata kodları ve çözümleri için, burayı ziyaret ediniz.

Samsung Bulaşık Makinesi PE Hata Kodu Nedeni ve Çözümü

Samsung Bulaşık Makinesi PE hata kodu aldığınızda, çamaşır makinenizde aşırı yük olmasından kaynaklanmaktadır. makinenizin fişini çekerek, bulaşıkları makine içerisinde dengeli olarak dağıtın yada makineniz ayağı sallanıyorsa altına bir parça birşeyler ile sabitleyin. Eğer sorun bundan kaynaklı değilse kablolarınız hasar görmüş olabilir. Bu aşamada Samsung Yetkili Teknik servisi çağırarak destek isteyiniz.

Samsung Bulaşık Makinesi BE2 Hata Kodu Nedeni Ve Çözümü

Samsung Bulaşık Makinesi BE2 hata kodu aynı zamanda, bE1 – 12E – bE2 – 14E – bE3 – 18E hata kodları ile de aynı anlama gelmekte olup Tuş Sorunu olarak bilinmektedir. Kontrol panelinde basılı kalmış bir tuş olmuş olabilir tek tek kontrol ediniz gerekirse makinenizi kapatarak tuşlara tek tek basarak kontrol ediniz.

Samsung Bulaşık Makinesi OE Hata Kodu Nedeni ve Çözümü

Samsung Bulaşık Makinesi OE hata kodu aldığınızda yıkama sırasında detarjan kısmına fazla deterjan eklemenizden kaynaklanmaktadır.

Deterjan bölmesine, çamaşır makinesi ile birlikte gelen ölçek veya kullanma kılavuzunda belirtilen miktar kadar koymanız çamaşır makinenizin daha uzun ve sağlıklı çalışmasını sağlayacaktır.

Deterjan bölmesini açarak, eğer fazla deterjan varsa ikinci bölmede, bunu alın ve makineninizi kapatarak yaklaşık bir dakika bekleyin ve yeniden başlatın. Makineniz fazla detarjanın bir kısmını atacaktır.

Samsung Bulaşık Makinesi 9E Hata Kodu Nedeni ve Çözümü

Samsung Bulaşık Makinesi Hata kodu olarak 9E aynı zamanda 9E1 – PH1 – 9E2 – Plo – AE hatası olarak da bilinmektedir. Hatanın nedeni, bulaşık makinennizi açmaya çalıştığınızda alırsınız ve şebeke hatası yada gü. hatası olarak bilinmektedir. Çamaşır makinenizi kapatın ve sonra 1 dakika bekleyerek tekrar başlatınız. Şebekenizde bir sorun yoksa yetkili teknik servisi çağırabilirsiniz. Eğer şebekeden kaynaklı sorun ise birkaç sat sonra tekrar deneyiniz.

Samsung Bulaşık Makinesi HE1 Hata Kodu Nedeni ve Çözümü

Samsung bulaşık makineniz eğer HE1 hatası veriyorsa, FE (Fan) – HE1, E5, 6E hataları ile aynı anlama gelmektedir. Kurutmalı makinelerde ise, HE2 hatası da aynı çözümü içermekte olup kurutucu kaynaklı arızadır.

Arızanın kaynağı, makine ısı sensörü 176 derece beya üzerinde bir ısıyı tespit eder. Kritik bir arıza olmasından dolayı çamaşır makinesini kapatarak fişten çıkarın. Makinenizin termostat yada ısı sensörü parçası değişebilir. Arızayı kendiniz tek başına gideremeyebilirsiniz. Bunun için Bosch  yetkili teknik servisi desteği isteyiniz.

HE3 Hatası ise kurutma fonksiyonu olan cihazlarda buhar fonksiyonu çalışmamaktadır.

Samsung Bulaşık Makinesi LE Hata Kodu Çözümü

Bulaşık makineniz LE hata kodu veriyorsa yada, LE1 , E9 , 11E , LC , LC1  hata kodlarından birisini veriyorsa muhtemelen hatanın kaynağı, çamaşır makineniz içerisindeki suyun basıncın olduğundan düşük olmasıdır.

Muhtemel nedenleri ise, su sızıntısı yapmış olabilir. Bu aşamada boşaltma hortumlarını kontrol ediniz yada, Şebeke suyunuzdan yeteri kadar su gelip gelmediğini kontrol ediniz. Bazı durumlarda servis çağırmadan önce mutlaka musluk suyunun yeterli seviyede olup olmadığını kontrol ediniz.

2 yorumlar

  1. Konu bulaşık makinesi, sürekli olarak çamaşır makinesinden bahsediyorsunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.