PVP Client Çalışmayı Durdurdu Hatası Çözümü

League of Legends, Riot Games tarafından geliştirilen ve 2009 yılında oyuncuların kullanımına sunulan, Tüm dünyada ilgili ile takip edilen ESpor’un gelişmesine katkısı olan çevrimiçi MOBA tarzı bir oyundur. Son zamanlarda istemcinin güncellenmesi ile beraber sıklıkla PVP Client Çalışmayı Durdurdu Hatası vermektedir. Bu hatanın çözümü için aşağıda hazırlanan çözüm yolları ve rehberdeki adımları sırasıyla yapmanız durumunda çözüm yollarından en az bir tanesi sizin de işinize yarayacaktır. Bunun haricinde bazı çözümler kişisel bilgisayarınızın performans ve güvenliğini artırmaya yönelik çözümlerde üretmektedir.

PVP Client Çalışmayı Durdurdu Hatası Çözümü

Aşağıda sıralanan çözüm yollarını sırası ile deneyiniz. Sorun çözümünde en basit yoldan zorluğa göre sıralıdır.

1. İstemciyi Yönetici Olarak Çalıştırın.

oyun simgesine sağ click yaparak yönetici olarak çalıştırıp birkaç oyun botlara karşı atarak deneyebilirsiniz.

2. Uyumluluk modunu değiştirip girmeyi deneyin.

Uygulama simgesi sağ tıklayıp “Özellikler” ve açılan ekrandan “Uyumluluk Modu” seçeneğini tıklayın. Burdan uyumluluk olarak “servis pack 3” seçin ve ayarları kaydederek uygulamayı yönetici olarak başlatın ve yine botlara karşı oyunu deneyebilirsiniz.

3. Ccleaner ile bilgisayarınızı temizleyin.

Ccelaner isimli başucu uygulaması herzaman bilgisayarınızda olmasını tavsiye ediyoruz. Programı başlatıp çerezlerin temizliğini yapın sonra kayıt defterindeki sorunları tarayıp çıkan tüm sonuçları çöz diyerek genel bir iyileştirme yapınız. ( dikkat etmeniz gereken nokta, sistem tepsisi yani sağ alt kısımda chrome tarayıcı simgesini kapatınız ve  açık olan tarayıcılarınızı kapatarak tam bir temizleme yapmasını sağlayınız.)

4. Dosya yolu ve ismini kontrol edin.

Oyunun kaynak dosyalarında güncelleme sırasında bozulan bir dosya adı olabilir. C:/RiotGames/LeagueOfLegends/RADS/solutions/releases/0.0.47/deploy bu adrese girerek bu kısımdaki dosyaları silebilirsiniz. (silmeden önce yedeğini almayı unutmayın)

5.Firewall engellemesini gözden geçirin.

Firewall ayarlarınızı, Modem arayüzünden yapabilirsiniz. Modem ip adresinizi ve şifrenizi bilmiyorsanız buradan öğrenebilirsiniz. Modem arayüzü içine girip “Firewall” seçeneğini pasif duruma getiriniz. Hatanın Firewall kaynaklı olup olmadığını farklı bir modem bağlayarak yada laptop’unuzu farklı bir ağa bağlayıp deneyebilirsiniz.

6.AntiVirüs ile bilgisayarınızı tarayın.

Bilgisayarınıza bulaşan bir virüs yada üçüncü parti kötü amaçlı yazılımlar bağlantınıza müdahale ediyor olabilir. Bunun için güncel bir Antivirüs yazılımı kullanarak bilgisayarınızı tam bir virüs taramasından geçirip bulacak sonuçları karantina atınız yada tamamen siliniz. Daha sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak sonucunu test ediniz. Antivirüs yanında, Trojan Remover isimli programı ücretsiz şekilde indirip bilgisayarınızı taramadan geçirebilirsiniz.

HitmanPro isimli uygulamayı indirerek bilgisayarınızı zararlı yazılımlara karşı tarayabilirsiniz. Programı ücretsiz şekilde indirebileceğiniz gibi mail adresinizi yazarak 30 gün ücretsiz ve full şekilde kullanabilirsiniz.

7. League of Legends’i onarmayı deneyin.

Dosya boyutu bakımından uzun sürebilen bir yol olmakla beraber  çoğu zaman hataların çözümüde etkili olduğu görülmüştür. Oyun ilk açılış ekranı arayüzünden oyunu onar (tamir et) deyip işlemin bitmesini bekleyin.

8. Dns adresinizi değiştirmeyi deneyin/Dns adresi tanımlı ise kaldırın.

Bazen bağlantılarda sorun çıkaran Dns yöntemi sorunun kaynağı olabilir. DNS adresi atayarak yada zaten bir Dns adresiniz varsa bu atamayı kaldırarak sorununuzun devam edip etmediğini kontrol ediniz. Eğer Dns adresi eklemek istemezseniz farklı VPN uygulamaları mevcut, Hotspot Shield, Zenmate gibi bunların exe dosyalarını inidip kurarak aynı işlevi yerine getirebilirsiniz.

C:/RiotGames/LeagueOfLegends/RADS/projects/lol_patcher/releases versiyon numarası 0.0.0.xx/Deploy/LoLPatcher.exe dosyasını yönetici olarak çalıştırarak oyuna girebilirsiniz. (xx olan kısım farklı rakam olabilir. Siz en son hani rakam atanmış ise o klasör içerisinde giriniz.  Zira her güncellemede o değer değişmektedir.)

9. Adoba Air uygulamasınu güncelleyin.

LOL menü ekranı vs. Adobe Air uygulamasını kullanmaktadır. Adobe Air servisini güncelleyerek, yaşanan veya yaşanabilecek sorunların önüne geçmiş olabilirsiniz. Bu https://get.adobe.com/air/ linke tıklayarak en son verisyonunu indirebilirsiniz.

Yukarıdaki hangi yöntem PVP Client Çalışmayı Durdurdu Hatası çözümünde size faydalı  olduğunu bizimle aşağıdaki iletişim kutusu yardımı ile paylaşırmısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.