Microsoft Windows ve Microsoft Office Telefon Etkinleştirme Hatası Çözümü

Microsoft  Windows ve Microsoft Office lisans anahtarı aldınız. Lisans anahtarını tekrardan yüklemez istediğiniz de karşınıza gelen Microsoft  Windows ve Microsoft Office ürün anahtarı yeterli sayıda kullanıldığı için etkinleştirme yapılamıyor hatası alabilirsiniz. Hatanın nedenlerini şöyle sıralayabiliriz.

1Ürün anahtarı birden fazla bilgisayarda kullanılması durumunda böyle hata alabilirsiniz. Eğer toplu lisans almadıysanız bir bilgisayara yükleyebilirsiniz. Birden fazla bilgisayara yüklendiği taktirde ürün anahtarı birden fazla kullanıldığında dolayı etkinleştirme yapmayacaktır.

Microsoft  Windows ve Microsoft Office ürün anahtarını yeni satın aldınız ve bilgisayara ilk kurulumu yaparken hata alırsanız internet bağlantınızı kontrol ediniz. İnternet den Microsoft sunucularına erişip ürünün orijinal key olup olmadığını kontrol ederek orjinalleştirmeyi gerçekleştirebilirsiniz. İnternet ağınızda aşırı ping artısı olduğu durumlarda da ürün anahtarınız etkinleştirmeyecektir. Microsoft  Windows 7 ,8, 8.1, 10 ve Microsoft Office 2010-2016-2013 ürünlerinizde etkinleştirmeyi sağlamıyorsa yapılması gereken durum Microsoftu arayarak ürünü telefon ile etkinleştirmektir. Telefon ile etkinleştirme yapmak ürün anahtarınızın sahte olması anlamına gelmez. Yazımda belirtiğim gibi bazı durumlarda etkinleştirme gerçekleşmeme durumları olabilir .

Microsoft destek iletişim hattının numarası 0850 390 27 77 arayarak yönergeleri izleyin ve telefonla sizden 9 adet numaraları sizden sırayla isteyecektir. Sırayla ekranda gördünüz numaraları giriniz. Sonrasında bu ürün anahtarınız kaç kere kullandığınızı sorucaktır.  1 tuşunu basınız ve ürünüz tekrardan  etkinleştirmeyi yapınız. Telefonla etkinleştirme gerçekleşmiyorsa eğer ürünü satın aldığınız firma ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu konuda anlattığın etkinleştirme sorunu yeni alınan . Microsoft  Windows 7 ,8, 8.1, 10 ve Microsoft Office 2010-2016-2013 ürünlerinde sadece geçerli değildir. Daha önceden var olan lisansınızda da olabilir. Etkinleştirme hatası alabilirsiniz. Bu durumlarda internet bağlantınızı kontrol ediniz ve telefon ile etkinleştirme  yapınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.