Metin 2 Microsoft Visual c++ Runtime Library Hatası Çözümü

Microsoft Visual c++ Runtime Library Hatası Nedeni

Metin 2 Microsoft Visual c++ Runtime Library Hatası aslında sadece Metin 2 oyunu ile değil diğer oyun ve uygulamalarda da alabiliceğiniz bir hata kodudur Microsoft Visual c++ Runtime Library Hatası. Bunun en önemli nedeni Visual C++, Directx sürümü yada exe dosyalarınıza virüs bulaşmış olabileceğinden dolayı alıyor olabilirsiniz.

Rumtime Library Hatası Çözüm Yolu

1.Yol:

Visual C++ güncel sürümünü yüklemelisiniz. C kütüphanesinin eksik dosyalarından dolayı bazı programlar çalışmaz hatta yükleme yaptığınız sırada da bu hatayı alabilirsiniz. C++ kütüphanesini yükleyip daha sonra bilgisayarınıza reset atarak yeniden deneyebilirsiniz.

Dipnot: Bazı uygulamalarda Microsoft Visual C++2013 , Microsoft Visual C++2012 ve bazen de Microsoft Visual C++2005 sürümünü istemektedir.

İndirmek için Tıkla

2.Yol: 

Bilgisayarınıza uygulama ve programların çalışması için olmazsa olmaz yazılımlarından birisi olan Net.Framework eğer eksikse bunları yükleyerek yada bilgisayarınızı güncelleyerek yapabilirsiniz. Net.framework 3,5 , Net.framework 4, Net.framework 4,5 versiyonları bulunmaktadır. Denetim masası program ekle kaldır seçeneğinden girerek hangilerinin yüklü veya eksik olduğunu tespit edebilirsiniz.

Net.framework 3,5 indirmek için Tıkla (2 ve 3 versiyonlarını içerir)

Net.framework 4  indirmek için Tıkla,

Net.framework 4,5 indirmek için Tıkla,

3.Yol

Bilgisayarınızda sistem dosyaları ve exe dosyalarını etkileyen virüs bulaşmış olabilir. Güçlü bir antivirüs yazılımı ile isteminizi taramanızı öneririz. Tavsiye olarak Esed’i öneririz.

Esed Nod32 indirmek için Tıkla,

4.Yol:

üstteki adımlar sorununuzu çözmeye yardımcı olmadıysa eğer, Bilgisayarınızın ekran kartı sürücüsünü güncelleyerek devam edebilirsiniz.

Masaüstü Bilgisayarım simgesine sağ tık ile, özellikleri seçip ardından aygıt yöneticisine giriyoruz. Burdan Görüntü bağdaştırıcınıza tıklayıp yazan model ve markayı Google üzerinde (örn: Nvidia GTX 9800x driver) aratarak sürücünüzü indirin ve kurun. Eğer marka modelini bilmiyorsanız bilgisayarınızın marka modelini bularak ekran kartınızı oradan öğrenebilirsiniz.

5.Yol:

Windows sürümlerinde farklı Directx sürümleri bulunmaktadır. Directx sürümünü kontrol etmek için, Windows başlat arama kutusuna, dxdiag yazın, en altta sürüm numaranız gözükecektir.

Windows 10 kullanıyorsanız yükseltmenize gerek yoktur. Belli aralıklarla Windows update kullanın,

Windows 8 kullanıyorsanız Directx11.1’den Directx11.2’ye yükseltebilirsiniz.

Directx 9 ve 11 indirmek için Tıkla,

Yukarıdaki adımlardan 1.ve 2. yol hatanızın çözümüne cevap bulmuş olması gerekiyor. Hatanız devam ediyorsa lütfen konu altından bize ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.