LOL PvP.Net Bağlantısı Kesildi Hatası Çözümü

LOL PvP.Net Bağlantısı Kesildi Hatası alıyorsanız bu rehberde yer alan çözüm yollarından en az bir tanesi sorununuzu gidermenize yardımcı olacaktır. League of Legends oyuncularının en sık karşılaştığı hatalardan birisi olan PvP.Net Bağlantısı Kesildi Hatası oyunun ortasında, ilk bağlanma ekranında veya şampiyon seçim ekranında karşınıza çıkabilmektedir. Aynı zamanda ip değişikliği yaşadıysanız Dns adresi değiştirdiyseniz veya anlık bir internet kopması olduysa ip değişeceği için, oyunda bir yere tıkladığınızda bu hatayı alarak istemciyi kapatacaktır.

Hatanın Kaynağı

PvP.Net Bağlantısı Kesildi Hatası bilgisayarınızın ip adresleri, DNS adres değişikliği ile doğrudan ilgilidir, anlık yaşanan internet kesintileri sonucu, yada bilgisayara atadığınız stabil olmayan bir DNS adresinden kaynaklanabilmektedir.

PvP.Net Bağlantısı Kesildi Hatası Çözümü

Hata çözümünde birkaç farklı yol deneyerek sizin bilgisayarınızın hangi ayarından dolayı kaynaklandığını tespit edebilirsiniz.

 1. IPV6’yı devre dışı bırakın.

League of Legends oyunu, IPV4 altyapısını kullanmaktadır. Bu yüzden eğer atanmış bir IPV6 ayarınız varsa, bunu devre dışı bırakarak, değişken bir ip adresine müdahale etmiş olursunuz.

Adım adım IPV6 Devre dışı bırakma,

 • sistem çubuğunda yer alan internet bağlantı simgesine sağ tıklayın “Ağ ve Paylaşım Merkezi aç” kısmına tıklayın
 • Bağlantınız wifi veya kablo olabilir. Sağ tıklayın ve özellikleri seçin.
 • İnternet Protokol sürüm 6 (TCP/IPv6) kutucuğunun başında yer alan tik işaretini kaldırarak pasif hale getirin.
 • Tamam diyerek ayarları kaydedin ve çıkın.

2. DNS adresinizi değiştirin.

Yukarıdaki işlemden sonra Dns ayarlarınızı yapılandıralım, DNS adresinize Google DNS adresinizi ekleyiniz. DNS adresinizi değiştirmek için,

Windows 7’de DNS nasıl değiştirilir?

Yukarıdaki bağlantıyı tıklayarak DNS adresinizi değiştirebilirsiniz ve listeden istediğiniz bir güncel DNS adresini seçebilirsiniz.

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra,

3. İnternet ayarlarınızı yapılandırın

Açık olan tarayıcılarınızı kapatın, hatta sağ sistem tepsisinde bulunan Chrome ve FireFox simgelerine sağ  tıklayarak arkaplandan da çıkış yapınız. Daha sonra Win+R kombinasyonu veya

 • Başlat> Çalıştr seçeneği ile çalıştır komut penceresini açın.
 • CMD yazın komut satırına,
 • ipconfig /flushdns yaz ve Enter’a basın.
 • İşlem bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

4. Oyunu onarın

Oyun arayüzünü açarak, sağ üstte bulunan dişli seçeneğine tıklayın ve onar diyerek oyunun sistem dosyalarını onarmasını bekleyin. Bunun yanında League of Legends tarafından yayınlanan Hextech Onarım Aracı deneyin. Hextech onarım aracı ile LOL PvP.Net Bağlantısı Kesildi hatasına ve diğer oyun için sorunlara çözüm bulabilir, lag sorununuzu vs. bu yardımcı uygulama ile çözebilirsiniz. Bu arada bir çözüm yolu değil ama belirtmekte fayda var. Bazen ufak ayrıntılar gözden kaçabiliyor. Sunucunun çevrimiçi olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bazen yapılan planlı bakımlar sırasında oyunda kesintiler yaşanılabilir.

5. Kablosuz bağlantı yerine Kablolu bağlantıyı tercih edin. 

Kablosuz bağlantıda sorunun kaynağına inmek zor olabiliyor. Bunun yerine kablo ile bağlanmanız modem ile laptop arası bağlantıda paket kaybını sıfıra indireceği için ve diğer elektronik alet sinyalleri ile karışmayacağı için, daha sağlıklı bir bağlantı yapmış olursunuz.

Ayrıca kablolu bağlantı ile hem oyundan düşme sorununa çözüm hemde Lol Lag sorununa çözüm üretmiş olursunuz.

6. Güvenlik Duvarı ayarınızı gözden geçirin.

Güvenlik duvarı, Windows sistemi ile birlikte gelen gelen giden verileri süzen bir elek görevi görmektedir. Bu sizin bilgisayarınızın güvenliğini sağlarken bazen de tanımlayamadığı uygulama  ve programlara sorun yaşatabiliyor. Bunun için Güvenlik duvarı ayarlarına gidip kural ekleme mantığı ile oyununuza özel izin vererek görmezden gel diyebilirsiniz güvenlik duvarınıza.

 

Güvenlik duvarınıza aşağıdaki uygulamara özel izin tanımlayabilirsiniz.

 • C:\Riot Games\League of Legends\lol.launcher.exe
 • C:\Riot Games\League of Legends\lol.launcher.admin.exe
 • C:\Riot Games\League of Legends\RADS\system\rads_user_kernel.exe
 • C:\Riot Games\League of Legends\LeagueClient.exe

Sorunların çözümü, farklı methodlar buldukça genişletilecektir. Fakat oyunu onarmak ve IPv6 çoğu kullanıcının sorununu çözmüştür. Siz de konu altından hangi çözüm yolunun sorununuzu çözdüğünü belirtirseniz sizden sonra gelen ziyaretçilerimiz için de bir ipucu olarak kalacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.