LOL Elo Hell nedir? Nasıl Kurtulunur? - Hata Çözümü

LOL Elo Hell nedir? Nasıl Kurtulunur?

Elo Hell Nedir?

LOL Elo Hell nedir diyecek olursak öncelikle, Lol elo kaldırdığını söylese de gizli elo hala mevcut. Bunu üst üste maç kaybettiğinizde takımına gelen oyuncu düzeyinden anlayabiliyorsunuz. Üst üste maç kaybettiğinde takımındaki oyuncular da genelde maç kazanamayan oyunculardan düşük elolu kişilerden oluşuyor. Maç eşleşme sisteminin alt yapısı maalesef buna dayalı. Bir de maç kazandığınızda 18 puan geliyor, kaybettiğinizde ise 23 puan gidiyorsa Elo Hell desin demektir.

Elo Hell’de Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

Lol Elo Hell’de olduğunuzu nasıl anlarsınız diye soracak olursanız, Örneğin Platin 1 seri maçındasınız. Oyun kaznadığınızda 20 LP geliyor. Kaybettiğinizde 25 LP gidiyorsa eğer Elo Hell desiniz diyebiliriz.

Elo Hell’den Nasıl kurtulunur?

Elo Hell’den kurtulmak istiyorsanız, dereceli oyunlarda özelikle, üst üste zafer almanız gerekmektedir. aksi halde her kaybettiğinizde biraz daha dibe vurmaktadır puanınız. Eğer bu şekilde kazanamıyorsanız duo da girebilirsiniz. Bunun yanında, iyi oynadığınız bir hero alarak iyi bir koridor tutarak kartopu etkisi yaratırsanız da maç kazandıracak ve puanınızı artıracaksınızdır. Örnek olarak ADC Vayne, Draven gibi herolar,

Mid’de Ahri, LB, Zed, Fizz gibi herolar seçerek kartopu etkisi yaratmaya çalışmalısınız.

Lol Elo Sorgulamak için : https://www.lol-mmr.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.