LG Çamaşır Makinesi PE Hata Kodu Çözümü

LG Çamaşır Makinesi LG, güvenilirlik anlamında en çok tercih edilen çamaşır makinelerinin başında gelmektedir. LG çamaşır makinesi PE hatası vermesi, bu markanın verdiği bir hata olarak algılamayın. Diğer makinelerde de benzer hatalar yer almaktadır. Sağlamlık ve dayanıklılık açısından fiyat performans ürünü olduğu söylenebilir.

PE Arıza kodlu çözüme geçmeden önce genel arızalarınızda yapmanız gereken ve dikkat etmeniz gereken bazı noktalara değinmek istiyoruz. LG çamaşır makinesi arıza kodu verdiğinde yapılması gerekenler,

Şebeke suyu olduğundan emin olun.

Makine kapağınız kapalı olduğundan emin olun.

Elektrik olduğundan emin olun.

Su tahliye hortumlarının sağlam olduğundan ve tıkanık olmadığından emin olun.

Çamaşır makinesi altında bulunan tahliye kısmına cisim kaçmadığından emin olun.

Aynı hatayı alırsanız çamaşır makinenizi yeniden başlatmayı deneyin. Arıza devam ediyorsa yetkili servisinizden destek isteyiniz.

Diğer LG Çamaşır makinesi arıza kodları 

LG Çamaşır makinesi hata kodu PE Çözümü

Çamaşır makinenizin Su seviyesi sensöründe arıza olması durumunda PE hata kodu belirecektir. Bunun nedeni, çamaşır makineniz 4 dakika aralıklarla su almaya çalışmaktadır. 24 Dakika sonra eğer aldığı su yeterli seviye değilse hata kodu belirecektir.

Hatanın çözümü olarak, makinenizin bağlı olduğu su şebekesinde su olduğundan emin olun. Daha sonra makine vanasını kontrol edin eğer hepsi normal ise, su seviyesi sensörü arızalanmış olabileceğinden dolayı da bu hatayı alıyor olabilirsiniz. LG teknik Servisi arayarak teknik yardım almalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.