LG Çamaşır Makinesi E1 Hata Kodu Çözümü

LG Çamaşır Makinesi LG, güvenilirlik anlamında en çok tercih edilen çamaşır makinelerinin başında gelmektedir. LG çamaşır makinesi E1 hatası vermesi, bu markanın verdiği bir hata olarak algılamayın. Diğer makinelerde de benzer hatalar yer almaktadır. Sağlamlık ve dayanıklılık açısından fiyat performans ürünü olduğu söylenebilir.

E1 Arıza Kodu nedeni: Kazanda su sızıntısı

AE Arıza kodlu çözüme geçmeden önce genel arızalarınızda yapmanız gereken ve dikkat etmeniz gereken bazı noktalara değinmek istiyoruz. LG çamaşır makinesi E1 arıza kodu verdiğinde yapılması gerekenler,

Şebeke suyu olduğundan emin olun.

Makine kapağınız kapalı olduğundan emin olun.

Elektrik olduğundan emin olun.

Su tahliye hortumlarının sağlam olduğundan ve tıkanık olmadığından emin olun.

Çamaşır makinesi altında bulunan tahliye kısmına cisim kaçmadığından emin olun.

Aynı hatayı alırsanız çamaşır makinenizi yeniden başlatmayı deneyin. Arıza devam ediyorsa yetkili servisinizden destek isteyiniz.

Diğer LG Çamaşır makinesi arıza kodları 

LG Çamaşır makinesi E1 hata kodu  çözümü

LG çamaşır makinenizin kazanında su kaçağı tespit edilmesinden dolayı LED ekranda E1 Hata kodu görmektesiniz. Bu durumda yapabileceğiniz tek şey, çamaşır makinenizin fişini çekerek yetkili servis çağırmak. Aksi halde çamaşır makinesi aksamlarına zarar verebilirsiniz. Diğer bir olasılık da, su kaçağı değil su sensörü parçasının arızalanmasından dolayı bu hatayı alıyor olabilirsiniz. Her iki durumda da parça değişimi gerektirebileceğinden teknik destek için LG teknik Servisi arayarak teknik yardım almalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.