LG Çamaşır Makinesi AE Hata Kodu Çözümü

LG Çamaşır Makinesi LG, güvenilirlik anlamında en çok tercih edilen çamaşır makinelerinin başında gelmektedir. LG çamaşır makinesi AE hatası vermesi, bu markanın verdiği bir hata olarak algılamayın. Diğer makinelerde de benzer hatalar yer almaktadır. Sağlamlık ve dayanıklılık açısından fiyat performans ürünü olduğu söylenebilir.

AE Arıza Kodu nedeni: Otomatik Güç kapanması

AE Arıza kodlu çözüme geçmeden önce genel arızalarınızda yapmanız gereken ve dikkat etmeniz gereken bazı noktalara değinmek istiyoruz. LG çamaşır makinesi AE arıza kodu verdiğinde yapılması gerekenler,

Şebeke suyu olduğundan emin olun.

Makine kapağınız kapalı olduğundan emin olun.

Elektrik olduğundan emin olun.

Su tahliye hortumlarının sağlam olduğundan ve tıkanık olmadığından emin olun.

Çamaşır makinesi altında bulunan tahliye kısmına cisim kaçmadığından emin olun.

Aynı hatayı alırsanız çamaşır makinenizi yeniden başlatmayı deneyin. Arıza devam ediyorsa yetkili servisinizden destek isteyiniz.

Diğer LG Çamaşır makinesi arıza kodları 

LG Çamaşır makinesi AE hata kodu  çözümü

Çamaşır makinenizin anakart yada elektrik arızasından dolayı kapanmasını gösteren arıza kodudur. Yapabileceğiniz birşey yok, makinenizi fişten çekip yetkili servisi arayınız.  Detaylı teknik destek için LG teknik Servisi arayarak teknik yardım almalısınız.

Bir yorum

  1. Devamlı ae kodu veriyor su hortumunu değiştim alttaki su tahliyesşni boşaltım fişi cıkartım taktım aynı sorun yine oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.