League Of Legends Güncelleme Başarısız Hatası Çözümü

League Of Legends Güncelleme Başarısız Hatası Çözümü! (Update Failed)

League of Legends güncelleme yaptıktan sonra genellikle, League Of Legends Güncelleme Başarısız Update Failed hatası alırsınız. Bu hatayı aldıktan sonra oyunu silip tekrar kuran oyuncular olduğu farklı forumlarda dile getirilmiş. Fakat basit birkaç işlem ile halledebileceğiniz bir çözüm yolu ile güncelleme başarısız sorununu çözebilirsiniz.

Aşağıdaki çözüm yolları basitten zora doğru aynı zamanda en çok çözüm üretenden sıralaması yapılmıştır.

1. DNS Ayarlarınızı yapın.

Öncelikle  client’i kapatıp tekrar açın ve hatayı tekrar verirse eğer, Bilgisayarınızda atanmış DNS adresi yoksa, DNS adresi verin. Eğer zaten bir DNS adresi varsa farklı bir DNS adresi girin yada DNS atamasını kaldırmayı deneyin. Eğer DNS adresi nasıl değişir derseniz aşağıdaki bağlantıyı ziyaret ediniz.

Windows 7’de DNS nasıl değiştirilir?

2. Bölge tercihinizi değiştirin (Dosyaların yenilenmesi için)

League of Legends Launcher’ı açıp sağ üst köşeden oynadığınız bölgeyi Türkiye’den herhangi bir bölgeyi seçerek değiştirin. Daha sonra kısa bir yama yapacak. Yama yapımı bittikten sonra, Launcher’i kapatın ve şimdi tekrar Türkiye sunucusunu seçin. Yama işlemi bitince, kapatın ve tekrar açarak hatanızın çözüme kavuşup kavuşmadığını deneyiniz.

3. Kaynak dosya yoluna giderek…

/Riot Games/League of Legends/rads/solutions/lol_game_client_sln buradaki klasörü silin ve klasör yedeğini masaüstüne atın. Daha sonra masaüstüne gelerek oyuna sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştırın.

4. WiFi bağlantısından kablolu bağlantıya geçin.

Oyunu Wifi bağlantııs ile oynuyorsanız, ethernet kablosu yardımıyla kablolu ve stabil bir bağlantıya geçerek deneyiniz.

 

 

5. S_Ok dosyasını kopyalıyoruz.

Masaüstüne gelin. League of Legends simgesine sağ tıklayın ve dosya konumunu aç deyin.

c:/Riot Games/League of Legends dosya yolundan RADS >Projects> lol_patcher dizine gidiniz. Burada S_OK isimli dosyayı göreceksiniz. Bu dosyayı kopyalayın.

Daha sonra

c:/Riot Games/League of Legends dosya yolundan RADS >Projects klasörü içerisindeki lol_client klasörü içerisine girip buraya yapıştır diyoruz. Daha sonra oyunu tekrar başlatarak sorununuzun çözülüp çözülmediğini kontrol edebilirsiniz.

Yukarıda yer alan çözüm yollarından hangisi sizin sorununuza çözüm ürettiğini aşağıdaki iletişim formunu kullanarak bize belirtebilirsiniz. Ayrıca sorununuz çözüme kavuşmadıysa destek almak için yine iletişim formunu kullanabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.