İphone Wifi Sorunu Hatası Çözümü

İphone wifi sorunu çoğu kullanıcıların başına gelmektedir. Wifi bağlanma sorunları yaşayan İphone kullanıcıların bazı durumlarda başınızı gelmektedir. Evde iphone wifi bağlandığınızda herhangi bir sorun yokken cafe wifi ye bağlanmak istediğinizde bağlama hatası alırsınız. İphone telefonunuzda geçerli değildir sadece ipad tabletlerde de bu hata ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunun sebebi bağlanmak istediğiniz modeme modem kapasitesinden fazla kullanıcıların bağlanmasından dolayı olabilir. Bağlanmak istediğiniz modemin wifi de problem olabilir. Şu aklınıza gelebilir. Android telefonlar arkadaşım bağlanıyor benim iphone wifi sorunu yaşatıyor diyebilirsiniz. Böyle durumlar karşılaşabileceğiniz olası durumlardır. Bunun sebebi uyuşmazlıktır. Kullanılan wifi modüllerinden kaynaklanabilir uyuşmazlık olabilir. iphone wifi sorunu aslında basit bir şekilde ip adresi atayarak çözebilirsiniz. Ama benim telefonum şifre doğru olduğu halde yanlış diyor diyebilirsiniz. Böyle durumlarda telefonunuz wifi ayarlarını sıfırlamanız gerekiyor. Bu şekilde wifi ye bağlanma da problemi olan iphone kullanıcıların yapması gerekenleri anlatacağım. Yalnız anlatacağım çözüm yollarında şunu belirtmek isterim bağlandığınız wifi ağında güvenlik var ise yine bağlanmayacaktır. Ama herkes bağlanıyor tek ben diyorsanız işte iphone wifi sorunu çözümünü yazıyorum. Öncelikle telefonuz wifi ağına sorunsuz şekilde bağlanıyor ama internet yok diyorsa telefonunuz ip alamıyor olabilir bu durumu şu şekilde aşabilirsiniz. Modemi sıfırlayarak ta bu durumdan kurtulma istimaliniz var eğer ki modem sıfırlama durumunuz yok ise işe ip verme ile başlayacağız.

Bağlandığınız wifi ağında ters ünlem işareti vardır. Buraya gelmek için ayalar wifi tıklayınız telin bağlı olduğu wifi ağının sağ tarafında yuvarlak içinde ters ünlem vardır. Tıklama yaptığınızda açılan ekranda yapmanız gereken aslında basittir. İp yi ayarla yazısına tıklayarak otomatik olan ip taramamasını elle yapınız. Alt tarafta çıkan elle ip adresini giriniz örneğin 192.168.1.34 gibi 192.168.1.—254 kadar ip adresini verebilirsiniz. İp adresini verdikten sonra hemen altında alt ağ maskesi yazar oraya da 255.255.0.0 giriniz. Bazı özel durumlarda alt ağ maskesi değişmektedir. Genel olarak verdiğim adres gibidir. Bu işlemleri yaptıktan sonra yüksek ihtimal ile iphone wifi sorunu gidermiş olacak ve interneti kullanama başlayacaksınız.

Ağa hiç bağlanamıyor yada şifre doğru olduğu halde şifre yanlış diyor ise yapmanız gereken iphone cep telefonunuz da wifi ayarlarını sıfırlamak olacaktır. Wifi ayarlarınız sıfırlamak mobil veriniz de oluşan hataları da düzeltmeye yardımcı olacaktır. Yapmanız gereken iphone cep telefonunuzdan ayarlara girip genel sekmesine tıklayınız. Sonrasında sıfırla sekmesine tıklayınız. Açılan ekranda ağ ayarlarınızı sıfırla yazan yere tıklayınız. Ağ ayarlarını sıfırlama yapmak telefonuz da verileri kesinlikle silmeyecektir. Gönül rahatlıyla yapın ve kullanmaya devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.