iPhone Rehber Kurtarma – iPhone Silinen kişileri kurtarma

iPhone’da Silinen rehberi geri getirmem mümkün, Kendiliğinden silinen rehberinizi yedekten geri getirebilirsiniz. Bazı durumlarda siz silmediğiniz halde, rehberiniz kaybolmuşsa yada aradan sadece birkaç kişi silinmiş ise bunları geri getirebilirsiniz.

Öncelikli olarak buradan iCloud’a giriş yapıyoruz.

iPhone Web Rehber yedekleme

Telefonunuzda kullandığınız mail ve şifreniz ile giriş yapın. Güvenlik adımında telefonunuza bir kod gelecek

kodu girerek, Rehber ekranına ulaşabilirsiniz.

iPhone İcloud üzerinden oturum açma işlemi

Bu ekrandan “Kişiler” tıklayınız ve rehberinizdeki kişiler açılacaktır. Silindiğini düğündüğünüz kişi burada olup olmadığını kontrol ediniz.

“İcloud saklama alanı neredeyse dolu, belgeler artık yedeklenmeyecektir” şeklinde ekran üstünde bir uyarı varsa İcloud depolama alanında yer açınız. Ayrıca telefonunuzdan

  • Ayarlar – Mail, Kişiler, Takvimler – iCloud adımlarını sırası ile takip edin ve “rehber” seçeneğini açık hale getirin.
  • Ayarlar – iCloud – Saklama Alanı ve iCloud Yedekleme kısmında yedekleme açık hale getirin.

iTunes Kullanarak iPhone’dan silinen kişileri kurtarmak

iTunes yazılımı sayesinde telefonunuzu bilgisayara bağlayarak, “silinen rehberi geri getirme” işlemini birkaç dakikada yapabilirsiniz. Öncelikle kablo yardımı ile telefonunuzu bilgisayara bağlayın.

iTunes uygulamasını açın ve “Cihazlar” adı altında kendi cihazınızı bulun sağ tık ile “Yedek veriyi geri getir” seçeneğini tıklayın.

Yedekleme ekranı geldiğinde istediğiniz seçimi buradan yapın ve “önceki ayarlara dön” seçeneği ile işlemi tamamlayın.

Eğer yukarıdaki adımlar sorununuzu çözmez ise, iTunes üzerinden, yedekleme yedek geri yükleme ekranına gelerek, aldığınız eski yedeği telefonunuza geri yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Üstteki resimdeki gibi “özet” kısmından “Yedeklemeyi geri yükle” seçeneği ile yükeleyeceğiniz yedeğin tarih ve boyutuna bakarak size uygun olan yedeğinizi seçin.

  1. Her yedeklemenin tarihine ve boyutuna bakarak en uygun olanı seçin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.