iPhone Etkinleştirme Kilidi Kırma

iPhone Etkinleştirme Kilidi

iPhone Etkinleştirme Kilidi Kırma işlemi telefonunuzda bulunan çalınma ve kaybolmaya karşı iPhone’umu Bul uygulaması, Etkinleştirme Kilidi istemektedir. Eğer iCloud şifrenizi ve mailinizi unuttuysanız, etkinleştirme kilidini açmakta sıkıntı yaşarsınız.

Bu yazıda Etkinleştirme kilidir nedir, 

iPhone etkinleştirme kilidi kırma yöntemleri, 

iPhone etkinleştirme ekranını geçme yöntemleri

İkinci el İPhone alırken dikkat edilmesi gerekenler üzerinde duracağız.

Bu yazı sonuna kadar okuduğunuzda, şifresini unuttuğunuz iPhone cihazınınzın etkinleştirme kilidini kırmayı anlatacağız. Rehbere bağlı ilerleyerek işlemleri yaparsanız, iPhone etkinleştirme kilidini geçme işlemini başarı ile tamamlayabilirsiniz.

Etkinleştirme Kilidi Nedir?

 IOS 7 üstü sürüm ve güncellemelerde, iPhone’umu bul ve etkinleştirme kilidi adı verilen özellikler mevcuttur. Ayarlardan iCloud hesabınıza giriş yaptığınızda, iPhone’umu bul özelliğine erişebilirsiniz. Bu seçeneği açık tutmanız, Telefonunuzun çalınma ve kaybolma ihtimaline karşı yerini bulmak ve tespit etmek için, herhangi bir web tarayıcısı üzerinden oturum açarak telefonunuzu bulabilirsiniz.
Etkinleştirme kilidi telefonuzun çalınma ve kaybolması gibi yada meraklı ellerden korumak için, cihazınızın ekranının açılmasını engelleyen bir güzenlik aracıdır.

iPad ve İphone cihazlarda, özellikle ikinci el cihaz alırken etkinleştirme kilidi olan cihazları almamaya özen gösterin, fakat çoktan aldıysanız artık tek yapmanız gereken dikkatlice bu yazıyı okumak olacaktır.

Apple Kimliğimi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Apple kimliğinizi unuttuysanız öncelikle şifremi unuttum seçeneğini kullanabilirsiniz. Şifrenizi hatırlamak sizi hem vakit kazandıracak hemde uğraştan kurtaracaktır.

iCloud şifreleri genelde  karakter, en az bir büyük karakter ve rakamdan oluşmaktadır. Örnek verecek olursak 12345678Merhaba. gibi birşeyler koymuş olabilirsiniz şifre girerken büyük küçük harf ayrımına dikkat ediniz o yüzden.

Burayı tıklayarak, Apple paralanızı sıfırlayabilirsiniz.

iphone etkinleştirme ekranını geçme yöntemleri
iphone etkinleştirme ekranını

Mail adresini yazınız ve sonra güvenlik resminde gördüğünüzü yandaki kutuya yazarak “devam” tıklayın.

Telefon Numarasını Onayla..Devam etmek için güvenilir telefon numaranızı girin. ‎•••• ••• ••35” şeklinde bir ekran göreceksiniz. Telefon numaranızın başına 0 koyarak onaylayın. Burada sizi iki seçenek karşılayacak. “Bu aygıttan sıfırla” veya “Güvenilir başka aygıttan sıfırla” seçeneği hangisi size uygunsa sıfırlama adımlarını takip ederek icloud etkinleştirme kilidi çözüme kavuşturabilirsiniz.

Apple mail adresimi unuttum ne yapmalıyım

iPhone etkinleştirme kilidi ekranında sizden cihazın güvenliği için iCloud ayarlarına girmeden önce mail adresi ve şifrenizi isteyecektir. Eğer mail adresinizi unuttuysanız, öncelikle sahip olduğunuz mail adreslerini bir yere not alarak tek tek tüm mail hesaplarınıza giriş yapın.

Daha sonra gelen mailler arasında “iCloud” ve “Find My iPhone” kelimeleri ile posta kutunuzu arayın. Gelen mailler arasında böyle bir mail varsa, iCloud hesabınız o mail adresinizdir.

Apple Kimliğimi Bilmiyorum. Ne Yapmalıyım

iPhone etkinleştirme kilidi kırma yerine en garanti yol, Apple kimliğini unutan kullanıcılar, cihazınızın faturası ile beraber, Apple destek hattını arayıp, faturanızı müşteri temsilcisinin size sunacağı adımları takip ederek faturanızı göndermeniz gerekecektir.

Bu işlem sonunda, faturayı gönderirken belirteceğiniz E-mail adresine size bilgilendirme maili gelecektir. iPhone etkinleştirme ekranını geçmek için, kesin fakat uzun bir süreç olabilir. Zira 3-4 gün belki de bir haftayı bulabilir bu süreç.

İşleminiz sonuçlandığında iPhone kilit kodu kaldırılacaktır fakat, cihazınızda eski hesabınızı şifresini yada mailini kullanamayacak verilerinizi yükleyemeyeceksiniz. Bu yüzden sıfır bir cihaz ve hesap oluşturacaksınız.

Cihazınızın etkinleştirme şifresi kalktığı zaman, telefonunuzu isterseniz iTunes aracılığı ile “Yeni bir aygıt olarak” yüklemeye başlayıp yapılandırabilirsiniz.

Dikkat !!! Faturanızı yollarken dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Siz cihazınızı N11 gibi bir siteden yada bir mağazadan almış olabilirsiniz. Fakat telefonun toptancısı farklı bir firma olabilir. Örnek olarak benim telefonum 2017 mart ayında alındı fakat telefonumun toptancıdan satın alınma tarihi Kasım 2016’dır.

Apple’da gözükecek olan tarih ve satıcı bilgileri kasım 2016’ya ait veriler olacaktır. Eğer telefonunuzu Apple.com üzerinden aldıysanız herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok. Arada toptancı olmadığı için uğraşmanıza gerek yoktur.

Bu yüzden fatura gönderirken Apple sisteminde kayıtlı olan fatura ile göndermeniz işleminizin başarı ile sonuçlanmasını sağlayacaktır. Aksi halde fatura bilgileri uyuşmazsa telefonunuzun etkinleştirme kilidi kaldırılmayacaktır.

 

Etkinleştirme Kilidini Sıfırlama işlemi

Bu adım teknik bilgi ve beceri gerektiren kendi başınıza yapamayacağınız bir işlemdir. Telefonununuz donanımsal olarak sıfırlanarak, iphone etkinleştirme kilidi kırmak mümkün! aynı işlem iPad etkinleştirme kilidi kırmak için de kullanılmaktadır.

Evet doğru duydunuz aşağıdaki yöntem iphone etkinleştirme ekranını geçmek için bir alternatif ama oldukça tehlikeli ve cihazınızı garanti dışı bırakmaktadır. Bu işlem yapıldıktan sonra telefonunuz sanki ilk gün açılıyormuş gibi olmaktadır. Bu işlemi işinin ehli telefoncular yapabilmektedir sadece, izleyip bilgi almak isterseniz,

Bu işlem sırasında anakart ve modüller ısıtılmakta ve sonra tekrar lehimlenmektedir.  iPhone anakart tamiri yapan telefoncular bu işlemi yapmaktadır. Fazla ısı verilmesi sonucu anakartınız bir daha kullanılamaz hale de gelebilmektedir.

iPhone Etkinleştirme Kilidini Kırma Programları 

Evet yanlış duymadınız bu tarz programlar var, telefonunuzu bilgisayara bağlayıp bu programlar aracılığı ile yapabilirsiniz. Fakat bu programların lisansları da biraz tuzlu olabilmektedir.

Dikkat: Piyasada pek çok sahte iPhone Kilit kırma programı mevcut. Bu programlar hiçbir işinize yaramayacağı gibi, bilgisayarınızda bilgilerinizi çalan veya virüs bulaştıran uygulamalardır.

Bu hizmeti veren web siteleri de mevcut fakat güvenilir mi değil mi bilmiyoruz. Araştırın ve kafanıza yatıyorsa, Bu sitelerden ilki iphoneimei adındaki bu site.

Siteye giriş yaptığınızda, Ülke, operatör seçimini yaparak aşağıdaki gibi bir ekran göreceksiniz.

iPhone Kilit kırma hizmeti veren siteler -1

Telefonunuzun modelini seçip IMEI numarasını yazıp ödeme yapıp, iphone etkinleştirme kilidi kırma (2018) işlemini yapabilirsiniz.

Aynı zamanda Yukarıdaki işlem ipad etkinleştirme kilidi kırma işlemi için de yapabilirsiniz.

Dikkat!!! Dediğimiz gibi site güvenilirliği konusunda bir bilgimiz yok. Farklı alternatif siteler de mevcut sizin kafanıza hangisi yatıyorsa istediğinizi deneyebilirsiniz.

iPhone iCloud Aktivasyon Kilidi Açma

Yukarıda bahsettiğimiz anakart ısıtma yöntemi biraz tuzlu olduğundan bahsetmiştik. Yaklaşık olarak bu işlemi 200 TL gibi bir ücrete yapan da var 500 TL gibi rakamlara yapanlar da var. Fakat şimdi anlatacağımız yöntem iCloud kilidini aşmanın alternatif bir çözümüdür.

Bahsedeceğimiz yöntem iphone etkinleştirme kilidi kırma değil iphone etkinleştirme ekranını geçme işlemidir yani telefon yada cihazınınız kısıtlı kullanılabilir hale gelmektedir.. Örnek olarak telefon özelliğini değil ama tablet yada telefonunuzu internet amaçlı yada oyun amaçlı kullanabilirsiniz. Bunun nedeni iCloud kilidi şifreleriniz Apple sunucularında barındırılır.

Aşağıdaki yöntem ile telefonunuzun mevcut sunucuları Apple değil bu yöntemi sunan kişilere ait olmasından dolayı telefon özelliği kullanılamayacaktır.

iCloud Activation Bypass adlı bu yöntem ile icloud etkinleştirme kilidi çözüme kavuşturabilirsiniz.

iCloud Bypass Server buradan ilgili sunucu adreslerine ulaşabilirsiniz. Bu yöntem size iphone etkinleştirme ekranını geçme imkanı sağlar. Böylelikle telefon görüşmesi yapamasanız bile belki de çocuğunuzun eline verebileceğiniz bir cihaz olabilir. Aynı zamanda Whatsapp’da kullanabilirsiniz. Whatsapp yükleyip sim kartınızı farklı bir telefona takın ve gelen onay kodunu girerek sadece Wifi olan ortamlarda kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki video iCloud şifresini nasıl geçebileceğinizi (iCloud Bypass) anlatıyor

İkinci El iPhone Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

İphone, alırken daha önce kullanılan mail adresi ve şifresi olmadan alırsanız cihazı kullanamazsınız. Fakat bu posta ve şifreyi daha sonra değiştirebilirsiniz dilerseniz. iCloud hesabını kaldırmak için, ayarlar > iCloud’a giriş yaparak mevcut hesabı kaldırın. Daha sonra kendi hesabınızı ekleyebilirsiniz. Bundan sonra eki şifre ve maile ihtiyacınız kalmayacaktır.

İkinci el telefon alıyorsanız, aktivasyon kilidini kırdırmak için uğraşmak yerine satın alırken buna mutlak suretle dikkat etmeniz gerekmektedir.

Özellikle çalıntı iPhone telefonlarda bu olay çok olmaktadır. Yukarıdaki Baypass yöntemi ile sınırlı kullanım haline getiriliyor telefon. Aldığınız zaman mail adresi değişikliğinin yanı sıra, Bir arama yaparak GSM şebekesini de kontrol ediniz.

İkinci el iPhone alacaksanız Etkinleştirme Kilidi sorunu yaşamak istemiyorsanız alırken yapmanız gereken püf noktası:

  1.  iCloud.com’da oturum
  2. IPhone’umu Bul’a girin.
  3. Tüm cihazları listeleyin.
  4. Alacağınız cihazı kaldırın
  5. “Hesaptan Kaldır” tıklayın.

Sahte iPhone Nasıl Anlaşılır?

Cihazın IMEI adresini sorgulayabilir yada en basit yöntem ile iCloud kilidi varsa o cihaz bilgileri Apple sunucularında da mevcut anlamına gelmektedir.

Cihazın sahte olmasının yanında yukarıda bahsettiğimiz “Etkinleştirme kilidi” Bypass yöntemi ile cihaz sınırlı kullanım ile sınırlandırılmış olabilir.

Home tuşu ile siri fonksiyonunu açıp örnek olarak hava durumunu sorabilisiniz. Siri Apple sunucuları ile bağlantı kurup kurmadığını test edebilirsiniz.

Bir yorum

  1. Merhaba iyi günler. Benim sorunum apple hesabımı sildim. Şüpheli satın alımlar sebebiyle. Ve telefona format attım bu durumu bilmediğim içinde şuan telefon etkinleştirme kilidi istiyor. Apple hesabımı girdiğim zaman ise böyle bir hesap yok diyor. Apple’ın sitesinde de eğer hesabı silerseniz tekrar açamazsınız diyor. Bu durumu nasıl çözerim acaba yardımcı olursanız sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.