Iphone E-Mail Gönderememe Sorunu Çözümü

iPhone kullanıcıları yazılım güncellemesinden sonra yada telefonu fabrika ayarlarına çevirdikten sonra E-Posta gönderememe sorunu yaşadıklarını belirtmişler.

Bazı durumlarda ise, posta karşı tarafa ulaşmadı hata mesajı vermekte fakat, mail mail karşı tarafa ulaşmış oluyordu. bu yazıda, “Iphone E-Mail Gönderememe Sorunu Çözümü” üzerinde duracağız.

Iphone E-Mail Gönderememe Sorunu Çözüm Yolu

Pratik Bir Yol

Öncelikle telefonumuzun ayarları ile oynamdan, Home (yuvarlak) tuşa dokunuyoruz iki defa burda açk olan posta uygulamasını yukarı kaydırarak kapatın. Daha sonra Home ve Güç tuşu (sağ üst) ile aynı anda basılı tutarak telefonunuzu yeniden başlatın. Apple logosunu görene kadar elinizi bu iki tuştan çekmeyin.

Telefonunuzu uçak moduna alın ve telefonunuzu yeni,den başlatın. Eğer başlattığınızda düzelmezse, “Apple Mail” uygulaması kullanıyorsanız kaldırıp, App Store üzerinden tekrar indiriniz yada buradaki  mail uygulamasını indiriniz ve giriş yapınız. Yüksek ihtimal mail göndermeme sorununuz çözülmüş olması gerekiyor.

Çözüm Yolu -2

Eğer yukarıdaki uygulama da sorunu çözmediyse,

Dilerseniz E-posta hesabını kaldırıp tekrar ekleyebilirsiniz.

  • Ayarlar
  • Mail – kişiler takvimler
  • Buradan E-posta hesabınızı seçin ve alttaki “sil” seçeneğinden mevcut mailimizi kaldırıp tekrar kurulum yapın.

E-posta hesabınızı seçin Ayarlar – Mail – Kişiler – Takvimler ve üst kısımda bulunan “Hesap” kısmına dokunun, Buradan da “Giden Posta Sunucusu” kısmına gelin buradan “Birincil Sunucu” seçin burada E posta adresinizin doğru olduğundan emin olun ve şifreniz değişmiş olma ihtimaline karşın şifremizi de yeniden giriyoruz.

Aşağıdaki bağlantılar dikkatinizi çekebilir.
iPhone pil ömrünü uzatmanın yolları
Whatsapp Swarm Sahte konum ayarı için 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.