iPhone Arama Esnasında Ses Sorunu Çözümü

iPhone arama esnasında ses gelmiyor” sorununu yaşıyorsanız en can sıkıcı hatalardan birisini yaşıyorsunuz demektir. Zira önemli telefon görüşmelerinde bu tip durumlar size olumsuz geri dönüşleri olabiliyor.  iPhone’da ahizeden ses gelmiyor sorunu çözümü için bu yazıyı kaleme aldık.

iPhone ses sorunu, arama sırasında ses gelmediğini fark ederseniz, aşağıdaki çözüm yollarına göz atınız. Bazı kullanıcılar iPhone’da arama ses sorunu olduğunu dile getirmiş ve çözüm yolu istemişler bizde ufak bir araştırma yapıp tüm çözüm yollarını sıraladık.

Özellikle iPhone 6s Plus ses sorunu yaşayanlar için olası 5 çözüm yolu;

Çözüm.1: Hoparlörü temizleyin.

Telefonunuzun hoparlörünü uygun bir cisim ile kabuk şeklinde tutan toz tabakasını buradan nazikçe temizleyin. Bu kir ve pislikler zaman içinde ses kalitesini azaltabilir.

Çözüm.2: Sesi açın.

Bazı durumlarda yanlışlıkla telefonunuzu rahatsız etme moduna almış olabilirsiniz. Arama sırasında telefonun sesi hiç çıkmıyorsa sorun buradan kaynaklıdır fakat aramada karşının sesi gelmiyorsa telefonunuzun sesi kısılmış olabilir. telefonun sol tarafında ses yükseltme tuşu ile sesini açınız.

 Çözüm.3: Telefonunuzu yeniden başlatın.

Genellikle önerdiğimiz bir yöntemdir. iPhone telefonlarda en çok görülen hata çözme yöntemidir. Telefonunuzu yeniden başlattığınızda genelde ufak sorunlar kendiliğinden ortadan kalkmaktadır. Telefonunuzu kapatmak için sağ taraftaki uyandırma tuşunu uzun süre basılı tutarak kapat dedikten sonra yaklaşık 7-8 saniye sonra tekrar başlatınız.

  Çözüm.4: Bluetooth’u kapatın.

Bazen Bluetooth açıksa iphone aramada ses sorunu yaratabiliyor. Bluetooth kapatmak için ayarlar > Bluetooth seçeneğine giderek kapatınız ve daha sonra tekrar deneyiniz.

  Çözüm.5: Fabrika ayarları.

Telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürmek sorunuzu çözebilir fakat telefonunuzdaki verileri yedeklemezseniz silinebileceğini unutmayın.

iCloud yedek almak için telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayıp iTunes üzerinden kolayca yedek alabilirsiniz daha sonra, ayarlar > Genel > Sıfırla > tüm içeriği ve ayarları sıfırla seçeneği ile fabrika ayarlarına geri dönebilirsiniz.

Telefon sıfırlandıktan sonra cihazınızı yeni bir cihaz olarak ayarlayın ve arama yaparak ses sorununun çözülüp çözülmediğini kontrol ediniz.

iPhone arama ses sorunu çözümünün olası 5 yolunu sizin için sıraladık. Eğer bu adımlar sorununuzu çözdüyse aşağıda yorumda belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.