Instagram Durduruldu Hatası ve Çözümü

Instagram günümüzde yediden yetmişimize hepimizin sıklıkla kullanmış olduğu, fotoğraf, video ya da anlık durumların paylaşıldığı bir mobil uygulamadır. Hatta Instagram günümüzde en çok aktif olarak kullanılan bir uygulamadır diyebiliriz. Durum öyle ilerlemiştir ki, kişiler sürekli olarak bunun içerisinde gezinmekten zevk alır hale gelmiştir. İşte bu esnada bazı kişiler de instagram durduruldu yazısı karşımıza çıkmaktadır. Böyle bir durumda Instagram durduruldu hatası ve çözümü nasıl olmalıdır biraz inceleyelim.

Neden Instagram Durdurulur?

Temel olarak iki adet sebebi olabilmektedir. Bunlardan bir tanesi kullanmış olduğunuz telefonun hafızasında yeterince yer kalmamıştır. Bir diğeri ise, gerekli güncellemelerin yapılmamış yani eksik olmasıdır. Eğer ki sizler telefonun ön belleğini gereğinden fazla kullandıysanız uygulamanızın çalışmasına engel olmuş olabilirsiniz.

Hataya Çözüm Yolu Uygulaması

Instagram uygulamasının durdurulmasını düzeltmek oldukça kolaydır. Bunun için iki adet yöntem deneyebiliriz. Bu yöntemlerden ilk ile şimdi yola başlayalım. İlk olarak instagram uygulamasını tamamen kapatın. Bu esnada arka planda başka uygulamalar da var ise onları da kapatın. Her şeyi garantiye almak için arka planda bütün uygulamaların kapanmış olduğundan iyice emin olun. (Kısacası tek bir tuş ile önbellek temizlemesini güzelce yapın) Bu aşamadan sonra sadece Instagram’ı açın. Büyük ihtimalle Instagram’ın hemen açılmış olduğunu göreceksiniz.

İkinci Bir Yöntem

Eğer ki ilk yöntem işe yaramadıysa kolları ikinci ve daha kolay bir yöntem olan pratik yöntem için sıvayabiliriz. Bunun için instagram uygulamasından tamamen çıkış yapalım. Bu esnada tıpkı ilk yöntemde olduğu gibi bu yöntemde de diğer arka planda açık olan tüm uygulamaları güzelce kapatalım. Ardından instagram uygulamasını telefonun ayarlar kısmına girerek tamamen kaldıralım. Daha sonra android ya da iOS kullanıcılarından hangisi iseniz, uygulamana indirilme kısmına girerek tekrardan Instagram’ı indirelim. Fakat uygulamanın en son uygulamasını indirmiş olduğumuzdan emin olalım. Artık indirilen uygulamaya kullanıcı adımız ve şifremiz ile rahatlıkla girebiliriz. Bu işlem sonucunda uygulamanın açılmış olduğunu göreceksiniz. En kesin çözüm yöntemi budur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.