Instagram 24 Hata Kodu Nedir? Nasıl Çözülür?

Son yılların en çok kullanılan uygulaması olan Instagram zaman zaman çeşitli hatalar ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Instagram ve bunun gibi uygulamaların kasılma problemleri, geç açılması ya da hiç açılmadan direk hata vermeleri ne yazık ki oldukça sık karşılaşılan bir durum oluyor. Peki, birçok kişinin konudan mustarip olduğu Instagram 24 hata kodu nedir? Nasıl çözülür? Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Instagram Kurulmuyor, Hata Veriyor

Uygulamalar geç açıldığında, yavaşladığında ya da başka çeşitli hatalar verdiği durumlarda her zaman yapılan ilk şey, uygulamayı kaldırıp yeniden kurmak oluyor. Uygulamayı kaldırıp yeniden kurma işleminde çoğunlukla kasma ve donma gibi bu hatalardan kurtulabiliriz. Instagram videoların geç yüklenmesi, gönderilen mesajların iletilememesi ve sayfanın yenilenmemesi gibi oluşan çeşitli hatalar yaşatmaktadır. Bunun sonucunda kullanıcılar uygulamayı kaldırıp yeniden yükleme yoluna gidiyorlar. Ancak bu işlem esnasında kaldırılan uygulama yeniden yükleme sırasında hata kodu 24 hatası vermektedir. Peki, bu sorun nasıl çözülüyor?

Hata Kodu Karşıma Çıktığında Ne Yapmalıyım?

Daha önceden kullandığınız hesabınızı yeniden kullanmak için kaldırdığınız uygulamanızı tekrar yüklediğinizde karşınıza çeşitli hata kodları gelebilir. Bu hatadan kurtulmak ve hatasız bir şekilde kurulumu yeniden yapmak için belirli yolları ve ayarları izlemek gerekiyor.Karşınıza çıkan hatadan kurtulmak için yapılacakları şöyle sıralayabiliriz:

Öncelikle telefonunuzun hafıza ayarlarını kontrol etmeniz gerekiyor. Telefonunuzdaki gerekli alan dolu olmuş olabileceğinden dolayı yeniden kurulum gerçekleşmiyor olabilir. Bu nedenle gereksiz bulduğunuz video ve resim gibi yer kaplayan dosyaları temizlemelisiniz.

Uyguladığınız temizleme işlemi sonrasında da hala hata kodu karşınıza çıkmaya devam ediyorsa ayarlardan farklı bir yol ile çözüme ulaşmalısınız. Telefonunuzun ayarlar bölümüne giriş yaparak uygulama yöneticisi sekmesine tıklayın. Buradan tümü seçeneğinden Google playstore kısmından verileri sil sekmesine tıklayarak işleminizi tamamlamanız mümkün.

Ancak yapılan bu ayarlar sonucunda bile hala aynı hata devam ediyorsa bir başka seçenek ile daha hatadan kurtulmanız mümkün olmaktadır. Bu son seçenek ise şöyle;

Telefonunuzun yeniden ayarlar kısmına giriş yapın. Ayarlar kısmındaki “yedekle ve sıfırla” seçeneğine tıklayın. Ancak bu seçeneği uygulamak için akıllı telefonunuzun şarj oranının %70 ve daha fazla değerde olmasının yapılacak işlem açısından daha verimli sonuçlar sağlayacağını unutmamalısınız. Tüm bu işlemler sonrasında Instagram hata kodu veriyor hatasından kurtulmuş olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.