Google Play Store Hata Kodu 8 Çözümü

Android işletim sistemine sahip cihazınızda, güncelleme sırasında, indirme yaparken Google Play Hizmetleri DurdurulduGoogle Play Güncelleme hatasıUygulama indirme hatası, şeklinde hata yada rakamsal kodların olduğu hata alıyorsanız ve ekranda “uygulamaadı bir hata nedeniyle indirilemedi. (8)” şeklinde bir ibare görüyorsanız eğer, güncelleme yada indirme işleminiz bu sorunu çözmeden hal olmayacaktır.

Android işletim sisteminde “google play indirme bekleniyor sorunu” alıyorsanız eğer, uygulamanın önbellek sorunundan dolayı indiremiyor olabilirsiniz. Bu sorunun çözümü için aşağıdaki adımları sırası ile yapınız. İnstagram inmiyor, Facebook inmiyor ve Whatsapp inmiyor şeklinde sorularınıza da bu başlık cevap verecektir.

Aşağıda Google Play Hata kodlarını içeren rehberimizde, aldığınız hata kodunu sağ tarafta bulunan kolay gezinti aracı ile istediğiniz Hata Kodlu başlığa giderek sorununuzu çözebilirsiniz. Eğer hata çözümünde sorun yaşarsanız aşağıda bulunan iletişim formu ile bize yazabilir yada, Google destek ile iletişime geçebilirsiniz.


Google Play Store Hata Kodu 8 Çözümü

Play Store üzerinden uygulama indirmek isterken “Uygulama indirilemedi. Hata Kodu 8” şeklinde bir uyarı çıkar.

Çözüm Yolu – 1 :İnternet bağlantınız sorunsuz ise eğer, telefonunuzun tarih ayarlarını kontrol ediniz. Telefon saat ve tarih ayarı değişik ise, Google sunucuları tarafından kabul edilmeyecek indirmelerinizde hata verecektir.

Android cihazınızın tarih  saat ayarını yapmak ve kontrol etmek için;

  • Ayarlar menüsüne girin.
  • Tarih saat kısmını seçin.
  • Ekrandaki “Otomatik tarih ve saat” ayarını isterseniz seçip otomatik olarak ayarlanmasını sağlayabilir istersenizde otomatik ayarı devre dışı bırakıp manuel olarak düzenleyebilirsiniz.

Çözüm Yolu – 2 : Telefonunuzdan “Ayarlar” menüsünü açın

  • Genel > Uygulamalar’ı seçin.
Uygulama indirilemedi. Hata Kodu 8
Uygulama indirilemedi. Hata Kodu 8

Daha sonra gelen ekrandan sırası ile aşağıdaki resimdeki gibi  1 – “Zorla Durdur” ve 2 – “Verileri Temizle” diyoruz.

Andorid Uygulama indirme sorunu çözümü
Andorid Uygulama indirme sorunu çözümü

Bu aşamada sorunun devam edip etmediğini test etmeniz gerekmektedir. Sorun devam ediyorsa 3. çözüm yolunu deneyebilirsiniz.

Çözüm Yolu – 3 : Yukarıdaki (2. Yolda ) adımları izliyoruz bu sefer, uygulamayı “Devre Dışı Bırak” kısmına tıklayınız aşağıdaki gibi.

Google Play uygulamayı devre dışı bırakma
Google Play uygulamayı devre dışı bırakma

Daha sonra “Aktifleştir” seçeneği ile uygulamayı tekrar aktif edebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.