Google Play Store Hata Kodu 24 Çözümü

Android işletim sistemine sahip cihazınızda, güncelleme sırasında, indirme yaparken Google Play Hizmetleri DurdurulduGoogle Play Güncelleme hatasıUygulama indirme hatası, şeklinde hata yada rakamsal kodların olduğu hata alıyorsanız ve ekranda “uygulamaadı bir hata nedeniyle indirilemedi. (Hata Kodu 24)” şeklinde bir ibare görüyorsanız eğer, güncelleme yada indirme işleminiz bu sorunu çözmeden hal olmayacaktır. Aşağıda Google Play Hata kodlarını içeren rehberimizde, aldığınız hata kodunu sağ tarafta bulunan kolay gezinti aracı ile istediğiniz Hata Kodlu başlığa giderek sorununuzu çözebilirsiniz. Eğer hata çözümünde sorun yaşarsanız aşağıda bulunan iletişim formu ile bize yazabilir yada, Google destek ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu hatanın pratik bir çözümü var sadece, Bu hata çözümü için öncelikle bir dosya yöneticisi gerekiyor.

Biz Es Dosya Yöneticisi (Alternatif Link Gezginler) isimli uygulamayı tavsiye ediyoruz. Uygulamayı Play Store üzerinden indirebiliyorsanız indirip kurun eğer Gezginler üzerinden indirecekseniz eğer sırası ile şu adımları takip edin.

  •  Ayarlar menüsüne giriyoruz.
  • Buradan Güvenlik > Bilinmeyen Kaynaklar
  • Buraya  Tik işaretini koyuyoruz aşağıdaki resimdeki gibi.

Daha sonra Gezginler üzerinden verdiğimiz Dosya yöneticisi linkine tıklayarak kurulumu yapabilirsiniz. Kurulumu yaptıktan sonra inmeyen hata veren uygulamayı Chrome tarayıcısı üzerinden Bu adrese giriyoruz ve istediğiniz uygulamayı yazarak arayın.

Biz örnek olarak Facebook’u aradık.

Dosya yöneticisinden sırası ile, Cihaz Hafızası > Android > Data Klasörlerine tıklıyoruz.

Bizim yukarıda aradığımız Facebook URl yapısı şimdi burada işimize yarayacak. Bizim bulduğumuz URL adresi, https://play.google.com/store/apps/details?id=com.facebook.katana idi. Bizim işimize yarayacak kısım ise com.facebook.katana ismi olacak. şimdi aşağıdan bu ismi buluyoruz klasörü seçip “Sil” diyoruz.

İşlem tamamdır. Şimdi Play Store gelip uygulamayı tekrar yükleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.