Google Play Store Hata Kodu 20 Çözümü

Android işletim sistemine sahip cihazınızda, güncelleme sırasında, indirme yaparken Google Play Hizmetleri DurdurulduGoogle Play Güncelleme hatası, Uygulama indirme hatası, şeklinde hata yada rakamsal kodların olduğu hata alıyorsanız ve ekranda “uygulamaadı bir hata nedeniyle indirilemedi. (20)” şeklinde bir ibare görüyorsanız eğer, güncelleme yada indirme işleminiz bu sorunu çözmeden hal olmayacaktır. Aşağıda Google Play Hata kodlarını içeren rehberimizde, aldığınız hata kodunu sağ tarafta bulunan kolay gezinti aracı ile istediğiniz Hata Kodlu başlığa giderek sorununuzu çözebilirsiniz. Eğer hata çözümünde sorun yaşarsanız aşağıda bulunan iletişim formu ile bize yazabilir yada, Google destek ile iletişime geçebilirsiniz.

Google Play Store Hata Kodu 20 Çözümü

Telefon veya tabletinizde bir uygulama indirmek yada güncellemek istediğinizde; hata kodu 18, hata kodu 20, hata kodu 103, hata kodu 194, hata kodu 492, hata kodu 495, hata kodu 505, hata kodu 905 bu saydığımız hata kodları Andorid cihazlarda “Play Store uygulama indirme hatası ve uygulama güncelleme hatası” olarak karşımıza çıkar. Bu yüzden aşağıdaki çözüm yolları sorununuzu çözmezse eğer yukarıda saydığımız hata kodlarına ait çözümlere de göz atmanız sorunun çözümünde size yardımcı olacaktır. Bu hatanın çözümü için öncelikle aşağıda sıralanan çözüm yollarına göz atınız sorununuz çözüm bulmazsa yukarıda bellirttiğimiz diğer başlıklardaki çözüm yollarına göz atınız.

Çözüm Yolu – 1: Bu hatanın çözümü için ilk olarak, öncelikle bir dosya yöneticisi indirmeniz gerekiyor. Biz Es Dosya Yöneticisi (Alternatif Link Gezginler) isimli uygulamayı tavsiye ediyoruz. Uygulamayı Play Store üzerinden indirebiliyorsanız indirip kurun eğer Gezginler üzerinden indirecekseniz eğer sırası ile şu adımları takip edin.

  •  Ayarlar menüsüne giriyoruz.
  • Buradan Güvenlik > Bilinmeyen Kaynaklar
  • Buraya  Tik işaretini koyuyoruz aşağıdaki resimdeki gibi.

Daha sonra Gezginler üzerinden verdiğimiz Dosya yöneticisi linkine tıklayarak kurulumu yapabilirsiniz.

Dosya yöneticisine girip daha sonra, “/ mnt / secure / asec /” dizini sırası ile takip edip,  burada bulunan “smd2tm1” adında klasör göreceksiniz. Bu klasörü sildikten sonra sorununuz çözülmüş olacak. İsterseniz de direk olarak arama kısmına  “smd2tm1” yazarak klasörü bulabilirsiniz.

Çözüm Yolu – 2 : Telefonunuzdan “Ayarlar” menüsünü açın ve Genel > Uygulamalar’ı seçin.

 

Daha sonra gelen ekrandan sırası ile aşağıdaki resimdeki gibi  1 – “Zorla Durdur” ve 2 – “Verileri Temizle” diyoruz.

Sorununuz çözülmediyse eğer yukarıda bahsettiğimiz diğer benzer hata kodlarının çözümüne göz atınız.

(Diğer çözümlerde Saat ayarı yanlışlığından dolayı Google Play Store Güncelleme hatası aldığına değinmiştik.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.