Google Play Store Hata Kodu 110 Çözümü

Android işletim sistemine sahip cihazınızda, güncelleme sırasında, indirme yaparken Google Play Hizmetleri DurdurulduGoogle Play Güncelleme hatasıUygulama indirme hatası, şeklinde hata yada rakamsal kodların olduğu hata alıyorsanız ve ekranda “uygulamaadı bir hata nedeniyle indirilemedi. (110)” şeklinde bir ibare görüyorsanız eğer, güncelleme yada indirme işleminiz bu sorunu çözmeden hal olmayacaktır. Aşağıda Google Play Hata kodlarını içeren rehberimizde, aldığınız hata kodunu sağ tarafta bulunan kolay gezinti aracı ile istediğiniz Hata Kodlu başlığa giderek sorununuzu çözebilirsiniz. Eğer hata çözümünde sorun yaşarsanız aşağıda bulunan iletişim formu ile bize yazabilir yada, Google destek ile iletişime geçebilirsiniz.

Play Store üzerinden uygulama indirirken, bazen “Uygulama indirilemedi. Hata Kodu 110” şeklinde bir hata alırsınız. Bu hatayı aldığınızda hiçbir şekilde hata veren uygulamayı güncelleyemez yada indiremezsiniz. Bazı durumlarda tarih ve saat ayarı bazı durumlarda internet sorunu bazen de önbellek sorunundan kaynaklanmaktadır. Aşağıdaki adımları takip ederek bu sorunu çözebilirsiniz.

Çözüm Yolu – 1: Öncelikle farklı bir telefon yada bilgisayardan internet bağlantınızın durumunu ve hızının yeterli olduğundan emin olunuz. Modem ile ilgili bir sorundan ötürü yaşanıyorsa, modeme Reset atarak çözüm bulabilirsiniz.

Çözüm Yolu – 2: Google Play Store ve Google Play Hizmetleri uygulamasının çerezlerini temizleyerek, bu uygulama çerezlerinden kaynaklı hataları giderebilirsiniz.

Cihazınızdan “Ayarlar”, “Uygulamalar” kısmını açın ve “tüm uygulamalar” kısmına gelin.

Sırası ile, “Google Play Store” ve “Google Play Hizmetleri” uygulaması için aşağıdakileri takip ediniz.

“Zorla durdur” ve “Verileri temizle” diyoruz. Daha sonra Play Store’u tekrar açarak indirmek istediğiniz uygula işlemi tekrar deneyiniz. Eğer sorun devam ediyorsa aşağıdaki çözüm yoluna geçiniz.

Çözüm Yolu – 3 : Cihazınızın tarih ve saat ayarını kontrol ediniz. Bazı durumlarda cihaz tarih ve saati otomatik değiştiğinden Google sunucuları ile zaman farkından dolayı Play Store hata kodu:110 isimli hatayı alırsınız.

Çözüm Yolu – 4 : Google hesabınızla uygulamayı daha önceden indirdiyseniz hatanın kaynağı bu olabilir. Çözüm yolu olarak Gmail hesabınızı kaldırarak sonradan yeniden ekleyerek çözebilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek Andorid Cihazdan mevcut hesabı kaldırma ve Andorid cihaza yeni hesap eklemeyi öğrenebilirsiniz.

  • Cihazınızdan, Ayarlar menüsünü açın.
  • “Kişisel” Bölümü altından “Hesaplar” menüsünü açın.
  • Kaldırmak istediğiniz Google hesabınıza dokunun.

  • Sağ üst köşeden üç noktalı simgeden “Hesabı Kaldır” seçeneğine dokunun.
  • Bu hesap cihazınızdaki tek hesap ise, güvenlik amacı ile pin veya desen kodunu girmeniz gerekecektir. Daha sonra telefonunuzu yeniden başlatınız.

Cihazınıza yeni bir hesap eklemek için,

  • Cihazınızdan, Ayarlar menüsünü açın.
  • “Hesaplar” menüsünü açın ve Google simgesini seçerek ekrandaki adımları takip ederek yeni hesabınızı ekleyin.

Ardından Play Store’u tekrar açarak indirmek istediğiniz uygula işlemi tekrar deneyiniz.

Çözüm Yolu – 5 : Play Store uygulama indirme hatası yukarıdaki adımların herhangi birisinde çözülmediyse eğer, buradan güncel versiyonunu indirerek deneyebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.