Google Play Store Hata Kodu 101 Çözümü

Android işletim sistemine sahip cihazınızda, güncelleme sırasında, indirme yaparken Google Play Hizmetleri DurdurulduGoogle Play Güncelleme hatası, Uygulama indirme hatası, şeklinde hata yada rakamsal kodların olduğu hata alıyorsanız ve ekranda “uygulamaadı bir hata nedeniyle indirilemedi. (Hata Kodu 101)” şeklinde bir ibare görüyorsanız eğer, güncelleme yada indirme işleminiz bu sorunu çözmeden hal olmayacaktır. Aşağıda Google Play Hata kodlarını içeren rehberimizde, aldığınız hata kodunu sağ tarafta bulunan kolay gezinti aracı ile istediğiniz Hata Kodlu başlığa giderek sorununuzu çözebilirsiniz. Eğer hata çözümünde sorun yaşarsanız aşağıda bulunan iletişim formu ile bize yazabilir yada, Google destek ile iletişime geçebilirsiniz.

Google Play Store Hata Kodu 101 Çözümü

Cihazınızda, daha önceden kullandığınız veya aldığınız bir uygulamayı, yeniden indirmek istediğinizde “Uygulama indirilemedi. Hata Kodu 101” şeklinde bir hata alırsınız. 

Çözüm Yolu – 1 : Bu hatanın çözümü için, Play Store ve Google Play Hizmetleri uygulamalarını sırası ile temizleyeceğiz. Telefonunuzdan “Ayarlar” menüsünü açın ve sırası ile şu adımları takip edin.

Uygulamalar > Tümü > Google Play Store > Ön Belleği Temizle ve Verileri Temizle > Zorla Durdur

 

Şimdi de Telefonunuzdan “Ayarlar” menüsünü açın ve sırası ile şu adımları takip edin.

Uygulamalar > Tümü > Google Play Hizmetleri > Ön Belleği Temizle ve Verileri Temizle > Zorla Durdur

Çözüm Yolu – 2: Telefonunuzda eğer yeteri kadar alan yoksa “Uygulama indirilemedi. Hata Kodu 101” şeklinde bir bildirim görürsünüz. Kullanmadığınız uygulama var ise, bunları kaldırın ve uygulamaları hafıza kartına taşıyarak telefon hafızasında yer açın (konunun sonunda uygulamalar hafıza kartına nasıl taşınır konusuna değineceğiz.) Bunun haricinde yapacağınız bir diğer temizlik ise çerezleri temizlemek olacak . Play Store üzerinde bulunan  CCleaner’ı indirin. İndirme tamamlandıktan sonra uygulamayı açarak telefon temizliğini yapınız.

Bir yorum

  1. elinize sağlık sayenizden 3 gün uğraştım sonunda çözdüm..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.