Google Play Store 504 Hatası Nasıl Çözülür?

Google kullanıcıların ara sıra karşılaştıkları bir birinden farklı sorunlar çıkmaktadır. Bunlardan bir tanesi de google play store uygulamasında karşımıza çıkan 504 hatasıdır. Her play store kullanıcıları kullandıkları dönem boyunca en az bir kere bu hata ile karşılaşmışlardır. Peki google play store 504 hatası nasıl çözülür? Bu hatayı kullanıcılar ilk başta kendi denemeleri ile çözmeye kalkışırlar. Ancak konu içerisinden çıkamaz hale geldiklerinde İnternet üzerinden yaptıkları araştırmalar ile adım adım en kolay şekilde nasıl çözeceklerini bulmaya çalışırlar. Yazılı olarak işlemleri yapamayan kullanıcılar videolu anlatımlı sitelere giriş yaparak izleme yöntemi ile sorunlarını çözmeye çalışırlar.

Play Store Nedir?

Android cihazlarda uygulama yükleme işlemine yarayan bir bölümdür. Bu uygulama içerisinde aradığınız tüm programları bulabilirsiniz. Genel olarak oyunlar, takip programları, banka uygulamaları gibi akla gelecek her türlü uygulamayı play store bölümünden ücretli veya ücretsiz olarak cihazlarınıza indirebilirsiniz. Uygulama yükleme sırasında bazen 504 hatası alabilirsiniz. Bu hatayı aldıktan sonra çözümü bulabilmek için bir kaç alternatif yol denemeniz gerekiyor. Adım adım çözümler eğer cihazınızda bir fayda sağlamadıysa cihazı sıfırlayıp yani format atıp tekrar açmanız gerekebilir.

504 Hatasının Çözüm Aşamaları

Cihazınızdan Ayarlar bölümüne giriş yapın. Daha sonra Ayarlar bölümünde yer alan uygulamalar sekmesine gelin. Uygulamalar alanında tüm uygulamaları seçtikten sonra google play store uygulamasının detayına giriş yapın. Burada yapmanız gereken işlem ön belleği ve verileri temizleme işlemidir. Bu işlemi yaptıktan sonra tüm uygulamalar ekranına geri gelin. Burada karşınıza çıkan Google hizmetler çevresi bölümüne gelerek az önce yaptığınız işlemlerinin aynısını bu bölümde de yerine getirin. Tüm bu işlemlerden sonra 504 hatası almayacaksınız. İşlemleri yerine getirdikten sonra cihazını kapatıp tekrar açın daha sonra store uygulamasına tekrar giriş yapın.

Hata Çözülmediyse Ne Yapmamız Gerekiyor?

Yukarıda adım adım anlatılan işlemleri yerine getirmenize rağmen hale 504 hatası alıyorsanız. Kullanmış olduğunuz cihazı komple sıfırlayarak tekrar uygulama yükleme sayfasına giriş yapmanız gerekiyor. Genel olarak kullanıcıların %80’i bu aşamalardan sonra 504 hata ekranı almadıklarını belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.