Get Contact Nedir? Nasıl Kullanılır?

Get Contact nasıl kullanılır? Bilinmeyin bir numaranın kime ait olduğunu bulmak için ve Arkadaşlarınız sizi hangi isimle kaydetmiş? Get Contact rehberinizdeki numaraları kopyalıyor ve paylaşıyor mu? aklınızdaki soruları gidermek için öncelikle akıllı telefonların son zamandaki en çok konuşulan uygulamaların başında yer alan numara sorgulama uygulamasını tanımaya başlayalım.

Get Contact Nedir?

Get Contact; akıllı telefonlarınıza indirdiğiniz numara sorgulama uygulamasıdır. Bilmediğiniz bir numara kime ait olduğunu öğrenmek için ve sizi insanların hangi isimle kaydettiğini bulmak için kullanabilirsiniz. Son zamanlarda özellikle sizi ne diye kaydettiklerini öğrenmek isteyenlerin sayısı milyonları geçmiş durumda.

Get Contact Nasıl Kullanılır?

Get Contact uygulamasının çalışma mantığı, uygulamaya telefon numaranızı doğrulayarak giriş yaparsınız ve, istediğiniz numarayı sorgulayarak kime ait olduğunu bulabilirsiniz.

Numarayı yazıp sorguladığınızda, ekrana numaranın en çok hangi isimlerle telefon rehberlerine kaydedildiği gözükmektedir.

 

Uygulamanın kötü bir yanı ise, telefon rehberinizi kopyalayarak, sizin rehberinizdeki kayıtları da başka kişilerin sorgusuna açmaktadır. Bu durum özel hayatınızı gizliliğini delmekle beraber rehberinizi de internete açmış olacaktır. Uygulamayı bir kere kullandığınızda verilerinizi kopyalamaktadır.

BTK bu ve 24 tane uygulama hakkında inceleme başlattı. Bu tür telefon casusluğu yapan uygulamalar hakkında gereken işlem yapılacaktır açıklamalarında bulundular.

Get Contact’tan Telefon Numarası Silme İşlemi

Eğer uygulamayı kullanmak ve kendi kaydınızı silmek isterseniz, https://www.getcontact.com/tr/unlist bu web sitesine giriş yapıp telefon numaramızı yazıyoruz ve daha sonra telefonumuza gelen kodu yazıp silme işlemini başlatabilirsiniz. Bu işlem yaklaşık olarak 24 saat sürebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.