Fmodex.dll | İndir | Hata Çözümü

Fmodex.dll Hatası Nedir

Fmodex.dll Hatası, windows işletim sisteminde bu dll dosyasının eksik olmasından yada Fmodex.dll dosyasına virüs bulaşması sonucunda görülen bir hata çeşididir.

Fmodex.dll Hatası, bu dosyaya farklı program yada video oyunları erişmeye çalıştığında okuyamazsa “Fmodex.dll Hatası bulunamadı” şeklinde bir hata alırsınız. Daha çok oyunlara girerken aldığımız bu hata Mount&Blade:Warband, crysis 2, dark souls 3, Hitman, The Witcher 2 gibi pek çok popüler video oyunlarda karşılaşılmaktadır.

Fmodex.dll dosyasının işlevi ses ile ilgili işlemleri yürütmektir. Bu dosya eksik olduğunda yada bozuk olduğunda ses sorunu olur uygulama açılır yada hiç açılmadan “fmodex.dll hatası” vermektedir.

Fmodex.dll Hatası Nedeni

Birçok uygulama ve oyunun kullandığı Fmodex.dll dosyası, çoğu zaman zararlı yazılımların bu dosyayı bozması durumunda, bazı durumlarda da bir programı kaldırırken bu dosyanın silinmesi sonucu Fmodex.dll hatası vermektedir.

Fmodex.dll dosyası bilgisayarınızda hiç yoksa, indirdiğiniz korsan oyunlarda da bu dosya bulunmadığı için yine bu hatayı vermektedir.

Bu hata kodu aşağıdaki gibi görülmektedir.

  • “fmodex.dll dosyası eksik.”
  • “Fmodex.dll bulunamadı.”

Fmodex.dll Hatası Çözümü

Fmodex.dll hatası çözümü için, yapacağınız en garanti ve etkili yol, aşağıdaki bağlantıdan Fmodex.dll dosyası indirip, bulunması gereken dizine atmanızdır.

## Alternatif çözümlere de yer vereceğiz bu çözümlerde, sistem yedeğini geri yüklemek, sürücüleri güncellemek, virüs ve mallware taraması yapmaktır.

Fmodex.dll Dosyası İndir

Boyut: 1,23 MB

Dil: Türkçe /İngilizce

Sistem: Windows (7,8,10) 32 ve 64 Bit

İndir: Tıkla

Dosyayı indirdikten sonra, eğer nereye dosyayı kopyalayacağınızı bilmiyorsanız, hata veren uygulamanın kurulu olduğu dizine koplayın ve c:/system/system32 klasörünün içine de birer tane yedeği atabilirsiniz.

Alternatif Çözüm: Sürücülerinizi Güncelleyin

Fmodex.dll hatası, bozuk yada yanlışlıkla silinmesi yanında sürücülerin güncel olmamasından kaynaklı bir sorun da olabilir. Fmodex.dll dosyasını sürücülerinizi güncelleyerek sorunu çözebilirsiniz. Sürücülerinizi güncellemek için, Bilgisayar marka modelinizi Google üzerinde aratarak Örnek olarak “ASUS S410UQ Driver” şeklinde aratarak sürücülerinizi bularak güncelleyebilirsiniz.

Alternatif çözüm: Virüs Taraması Yapın

Mallware (indirmek için tıkla) programları yada Esed Nod32 gibi gibi programlar ile bilgisayarınızı tarayarak zararlı yazılımların bilgisayarınızdaki dll dosyalarını temizleyebilirsiniz.

Esed Nod32 indirmek için: tıkla 30 gün ücretsiz sürümünü indirerek süre boyunca sınırsız kullanabilirsiniz.

Sistem Geri yükleme Çalıştırın

Eğer bir önceki gün sorunsuz şekilde çalışıp bir sonraki gün hata alıyorsanız, bilgisayarınızda sistem geri yüklemeyi çalıştırarak sistem ayarlarınızı bir önceki günkü haline çevirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.