Eski Fotoğraf ve Videoları İnstagram Hikayesine Yüklemek

Akıllı telefon uygulamalarından olan Snapchat sayesinde hayatımıza Hikaye özelliği geldi. Bu özelliği benimseyen diğer uygulamalar (Facebook, Whatsapp, İnstagram gibi) zamanla yaptıkları güncellemede hikaye özelliğini eklediler. Hikaye denilen, 24 saatlik bir an paylaşımından ibaret olup, 24 saat sonunda otomatik olarak silinmektedir. Hikayenizi paylaştığında kimlerin baktığını görebiliyorsunuz her uygulamada bu özellik mevcut.

https://dby250rdnxby3.cloudfront.net/wp-content/uploads/2017/09/Upload-photos-videos-older-than-24-hours-to-your-Instagram-Stories-300x180.webp 300w" type="image/webp" sizes="(max-width: 728px) 100vw, 728px" />https://dby250rdnxby3.cloudfront.net/wp-content/uploads/2017/09/Upload-photos-videos-older-than-24-hours-to-your-Instagram-Stories-300x180.jpg 300w" sizes="(max-width: 728px) 100vw, 728px" />

Hikaye yüklemek içi sol üste yer alan fotoğraf ekle seçeneğine dokunup, galerimizden istediğiniz resmi seçiyorsunuz fakat, dikkat ettiyseniz sadece yeni olan fotoğraf ve videoları hikayeye koyma seçeneği sunuyor. Eski fotoğraf ve videoları paylaşamıyorsunuz.

İşte sorun burada. İnstagram hikayesi, galerinizdeki sadece 24 saat içinde çekmiş olduğunuz video ve resimleri paylaşmanıza izin verir. Dolayısı ile geçen haftaki bir videoyu paylaşmak istiyorsanız aşağıdaki ipucundan yararlanabilirsiniz.

İos’ta Galeriden İnstagram Hikayesine Eski Video ve Fotoğrafları Eklemek

En pratik çözüm yolu fotoğrafı açıp, ekran resmini almak. İşe yarayan hızlı ve pratik bir çözüm fakat aynı şeyi videolar için söyleyemeyeceğiz. Bunun için WorkFlow uygulamasını kullanacağız. Daha sonra uygulama açtığınızda Resava Photo ve ReSave Video seçeneklerine dokunarak ortam dosyanızın tekrar kaydedilmesini sağlamaktadır. Mantık olarak herhangi bir video işleme uygulamasını da yükleyerek videonuzu düzenliyormuş gibi yapıp farklı bir şekilde kaydedin ve İnstagram’a dönüp hikayenizde paylaşabilirsiniz.

Android’de Galeriden İnstagram Hikayesine Eski Video ve Fotoğrafları Eklemek

Andorid cihazlarda eski tarihli bir görsel yada videoyu instagram’da paylaşmak isterseniz, dosya konumunu değiştirin farklı bir yere kopyalayın yada taşıyın. Fotoğraf galerinizde en sonda görülecektir. Bunu yapmak için bir dosya yöneticisi yüklemeniz gerekmektedir.  ES Dosya Yöneticisi tavsiye ettiğimiz olan dosya uygulamasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.