ERR_CONNECTION_RESET Hatası Ve Çözümü

Hata Kodu: ERR_CONNECTION_RESET

Bu siteye ulaşılamıyor

Bağlantı sıfırlandı.

Aşağıdakileri deneyin:

  • Bağlantınızı kontrol etme
  • Proxy’yi ve güvenlik duvarını kontrol etme
  • Windows Ağ Teşhislerini Çalıştırma
ERR_CONNECTION_RESET
Yukarıdaki gibi bir hata alıyorsanız internet bağlantınızın olmadığı yada bilgisayarınız ile ilgili bir ayarda sorun olduğu anlamına gelmektedir. Eğer dün bilgisayarı kapattığınızda herşey normal bugün bilgisayarınızı açtığınızda internete bağlanmaya çalıştığınızda  yukarıdaki gibi hata alıyorsanız modem kablolarını kontrol edin ve  modeminize mümkün ise farklı bir cihaz ile bağlanmayı deneyin. Eğer farklı bir cihaz ile girip bilgisayarınızdan giremiyorsanız duruma göre aşağıdaki çözüm yollarını deneyebilirsiniz.

ERR_CONNECTION_RESET Hatası Çözüm Yolları

Sorunun kaynağı sizin bilgisayarınızda olduğunu tespit ettiniz. Öncelikle modeme imkanınız varsa kablo ile bağlanıp wifi sürücünüz ile olabilecek sorunu da tespitini sağlayabilirsiniz.

İnternet bağlantınızı kontrol edin.
Kabloları kontrol ederek jacklardan birsinin çıkmış olabileceği yada genel bir arıza olabileceği durumunu yukarıda tespiti ettik,  bu işlemi müşteri temsilcisini arayarak da adım adım telefonda sizi yönlendirerek de yapabilirsiniz.
Güvenlik Duvarı Ayarlarını kontrol edin.
Bilgisayarınızda yazılımsal bir sorun olabilir. Ethernet sürücüsü eğer düzgün bir şekilde çalışıyorsa sisteminize giren bir virüs bağlantınızı engelliyor olabilir veya güvenlik duvarı ayarlarının Chrome yada kullandığınız tarayıcının ağa erişmesine izin vermiyor olabilir. Denetim masası > Güvenlik duvarı simgesine gelip izin verilenler kısmını bularak tarayıcınızı beyaz liste uygulamaları arasına ekleyin ve karaliste’de adı gözüküyorsa buradan kaldırınız.
Proxy sunucu kullanıyorsanız ayarlarınızı kontrol edin.
Proxy sunucusu kullanıyorsanız eğer, tarayınızın proxy ayarlarını kontrol ediniz. Proxy ayarlarınızı gözden geçirmek için, chrome yada diğer taarayıcınızın Menü kısmına gelin ve ayarlar > gelişmiş ayarlar(ı göster) > proxy ayarlarını değiştir > lan ayarları kısmına tıklayın ve “Lan için proxy sunucusunu kullan” seçeneğinin başından tik işaretini kaldırın. Daha sonra chrome uygulamanızı yeniden başlatarak sorunun çözülüp çözülmediğini test edebilirsiniz.  Sonucu bizimle aşağıdaki iletişim kutusunu kullanarak paylaşırsanız memnun oluruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.