Demirdöküm Kombi F22 F23 Arıza Kodu

Demirdöküm kombi F22 F23 arıza kodu, ile karşılaştığınızda yapmanız gerekenler ve çözüm yollarını siz değerli ziyaretçilerimize sunup, Demirdöküm kombi arıza yapmasının nedenini anlamanızı istedik. Öncelikle en iyi çözüm unutmayınız ki kombinizin yetkili servisidir. Doğalgaz ve elektrik gibi bağlantıları olmasından dolayı sizin müdahale etmemeniz sağlıklı olacaktır. Onun haricinde kombi arızası gidermek için genellikle reset atmak bir çözüm olabiliyor. Bunun yanında Gaz kesintisi yada kombi su basıncının azalması da ufak tefek sorunlar olabilmektedir.

En sık karşılaşılan Hatalar:

  • Tesisat Su Basıncı:
  • Kullanıcı Hataları:
  • Gaz Vanasının Kapalı  Olması
  • Kombinin Yaz/Kış Modunun Doğru Kullanılmıyor Olması
  • Elektrik Kesilmesi vb. Durumlar

Demirdöküm kombilerin, arıza kodları ile aşağıdaki grafikten hatanın kaynağını anlayabilir rehberden ise, hatanın nedenini ve çözümünü bulabilirsiniz.

Aşağıdaki görsel ile hatanın kaynağını bulup çözümünü görebilirsiniz. Dilersenizde kombinizin markasına göre çözümleri aşağıda bulabilirsiniz.

Diğer Demirdöküm kombi hata kodları için:  TIKLA 

Demirdöküm’ün Nitromiks, Migo termostat, Nitron Codense, Nitron Plus, Atron, Nepto, Adonis, Exacontrol 7R, marka kombileri vardır.

Demirdöküm İsofast Kombi F22 F23 Arıza Kodu Çözümü

İsofast kombinizde F22 f23 Arıza Kodu belirtisi varsa, kalorifer devresinin sıcaklığı 50 dereceden fazla olduğunu belirten arıza kodudur. Cihazınıza reset attığınızda sorun düzelmiyorsa teknik servisten yardım isteyebilirsiniz.

Demirdöküm Milenyum Plus Kombi F22 F23 Arıza Kodu Çözümü

Millenium Plus marka kombinizin su basıncı yüksek olduğundan ( 2 barın üzerinde) bu hatayı alıyorsunuz. Su basıncını giderdiğinizde hata düzelecektir. Su basıncını peteklerden de hava alma işlemi ile yapabilir bir miktar suyu boşaltmasını sağlayabilirsiniz. 1.5 bar ideal değerdir.

Demirdöküm Themafast Kombi F22 F23 Arıza Kodu Çözümü

Themafast marka kombinizin su basıncı yüksek olduğundan ( 2 barın üzerinde) bu hatayı alıyorsunuz. Su basıncını giderdiğinizde hata düzelecektir. Su basıncını peteklerden de hava alma işlemi ile yapabilir bir miktar suyu boşaltmasını sağlayabilirsiniz. 1.5 bar ideal değerdir.

Demirdöküm Vinto Kombi F22 F23 Arıza Kodu Çözümü

Vinto marka kombinizin su basıncı yüksek olduğundan ( 2 barın üzerinde) bu hatayı alıyorsunuz. Su basıncını giderdiğinizde hata düzelecektir. Su basıncını peteklerden de hava alma işlemi ile yapabilir bir miktar suyu boşaltmasını sağlayabilirsiniz. 1.5 bar ideal değerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.