Chrome ExplorerTarayıcı İzinler Yetersiz Hatası

İnternette dolaşırken indirmek istediğiniz bir dosyayı indirmek isterken indirme bittiğinde karşımıza izinler yetersiz hatası çıkarbilir.Bunun birden çok nedeni olabilir. Güvenlik konuşunda internet Explorer gibi Google chrome tarayıcısının da indirilen dosyayı tarar. Böyle durumlar da karşılaştığınız ilk önce indirdiğiniz dosyaya kesin olarak kendinizde güvenmelisiniz. İndirme işlemi yaptığınız siteye güvenmiyorsanız gerçekte bilgisayarınızı bozacak bir program yükleyebilirsiniz. Öncelikle indirdiğiniz program sitesinin güvenir bir site olduğunu biliyorsanız. Bunu durumu söylememin sebebi exe dosyalarınız genellikle tarayıcı taramalarında  ya da bilgisayardaki kullanılan virüs programları virüs olarak algılayarak engelleyebilir veya silebilir. İndirme yaptığınız programın silinmemesi için gerekli adımları takip ediniz. İndirdiğiniz  programların boyutu yüksek olabilir. Yani zaman kaybı ve internet kotası mağduru olabilirsiniz. Chrome  İzinler Yetersiz Hatası aşağıdaki çözümleri uygulayınız.

Yukarda da bahsettiğim gibi tarayıcılarında bir dosya indirme bitmesi durumunda indirilen dosyayı güvenlik taramasından geçirir. Bu özelliği kapatmanız gerekiyor.

Chrome   güvenli taramayı kapatmak içim ayarlara tıklayınız . Altta gelişmişe tıklayınız. Güvenli tarama yazan kısımdaki tiki kapatınız.

İnternet Explorer için yapılması gereken internet seçeneklerine  giriniz. Yukarıda sekmelerdeki güvenlik yazan  sekmeye tıklayınız. Bölge güvenlik düzeyini en alta indiriniz ve tamam butonuna basınız.

Burada anlattıklarım tarayıcı için yapılacak ayarlardır.windows tarafında da yapmanız gereken ayarlar vardır.Bunun nedeni ise gayet basit  bir mantıkla tarayıcı indirdiğiniz dosyayı tarıyor Windows virüs programları neden taramasın tarama yaptığında indirdiğiniz dosyayı silecek ve yapılan emekler boşa gidecektir. Windows güvenlik duvarını devre dışı bırakmamız gerekiyor.

Windows 10 windows güvenlik duvarını devre dışı bırakmak için yapmanız gereken yönergeler basittir.Sağ alt köşede bildirime tıklayınız. Açılan ekrandan tüm ayarlara tıklayınız. Karşınıza Windows ayarları gelecektir. Buradan güncelleştirme ve güvenlik yazan kısma tıklayınız. Açılan pencerede sol tarafta Windows güvenliği yazan yere tıklayınız. Sağ tarafta yazan virüs tehdit koruması yazan yere tıklayınız. Virüs tehdit koruması başlığının  altında ayarları yönete tıklayınız. Açılan pencerede açık olan her şeyi kapatınız. Bu işlemleri yaptıktan sonra indirmek istediğiniz dosyayı indirme işlemini başlatabilirsiniz. Windows 7 windows güvenlik duvarını devre dışı bırakmak için yapmanız gereken yönergeler. Denetim masasına giriş yapınız. Güvenliğe tıklayınız ve sol tarafta Windows güvenlik duvarını çevrim dışı bırak yazan yere tıklayınız. Açılan ekranda devre dışı bırakın. Windowssun bildirimlerini kapatmak için bir geri gelerek bildirim ayarlarınız değiştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.