Bosch Çamaşır Makinesi Arıza Kodları Nelerdir?

Bosch beyaz eşya ürünleri Alman teknolojisi ile üretilmektedir. Kalitesi ile ülkemizde çok sayıda kullanıcı tarafından kullanılan bosch çamaşır makinelerinin yeni modelleri dijital ekranlıdır. Bu ekranlar kullanılacak yıkama programı ve kullanım sırasında oluşabilecek hatalar için hata kodları gösterilmektedir. Bosch çamaşır makinesi arıza kodları nelerdir? Bu kodlar üretim esnasında firma tarafından belirlenmiş ve çamaşır makineleri yazılımına eklenmiş kodlardır. Genellikle çamaşır makinelerinde su giriş ve çıkış sorunları yaşanmakta ve bu sorunlar kodlarla dijital ekranda gösterilmektedir.

Arıza Kodları

Bosch çamaşır makineleri için üretici firma tarafından belirlenen arıza kodlarının bazıları şunlardır.

F18 – E18: pompa arızalı ya da tıkalı,

F16: kapı kilit arızası,

F17: Su giriş valfi bozuk,

F19: Isıtma sorunu

F23: Su sızıntısı hatası,

F26: basınç sensör hatası,

F43: motor arızası,

F59: 3d sönsör hatası gibi hata kodları bulunmaktadır. Tüm kodlar çamaşır makinesi yazılımında eklidir ve oluşan arızalar ekranda uyarı olarak kullanıcısına gösterilmektedir. Kullanıcılar hata kodunu gördüklerinde kendileri hatayı gidermeye çalışmamalı hemen servise bilgi vermelidir. Ayrıca hata kodu görüldüğünde servis ile görüşülmelidir.

Servis Çağırma

Bosch marka çamaşır makinelerinizi kullanırken her hangi bir hata kodu aldığınızda makinenizi kullanmaya devam etmemelisiniz. Küçük arızalar nedeniyle oluşan hata kodları kısa sürede giderilmezse daha büyük arızalara neden olabilecektir. Size en yakın bosch yetkili servisini çağırabilir ya da bosch müşteri hizmetleri ile görüşerek adresinize servis yönlendirilmesini sağlayabilirsiniz. Yetkili servis çamaşır makineniz ekranında görünen hata koduna göre kontrollerini yaparak hataya neden olan sorunu çözecektir.

Çamaşır Makinesi Bakımı

Çamaşır makineleri kullanılan suyun kireçlenme oranı ve gelen elektrik akımı dalgalanmasına göre zamanla arızalar verebilecektir. Oluşan arızaların doğru tespit edilebilmesi ve daha kolay çözümler üretilebilmesi için dijital elektronik sistemler kullanılmaktadır. bosch çamaşır makineleri dijital ekranlarında yapılan tüm ayarlamalar ve oluşan hatalar gösterilmektedir. Çamaşır makinelerinizin bakımlarını yaptırarak, hataya neden olan ve olabilecek tüm olumsuzlukları giderebilirsiniz. Tüm bakım işlemlerini ve arıza çözümlerini yetkili teknik servise yaptırmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.