Android Telefon Hataları ve Çözümleri

Android, kötü amaçlı yazılımlara karşı büyük güvenilirlik, kararlılık ve koruma sunar. Ancak yine de sorunlarla karşılaşırsınız. Kullanıcılar birkaç basit ipucu ile arızaların %99’unu düzeltebilirler. İşte karşılaştığımız ve bildirdiğimiz en yaygın android telefon hataları ve çözümleri burada kısaca özetlenmiştir.

En Önemli Hatalar

Google Play başlattıktan sonra çökerse, bozuk bir önbelleğe sahip olabilirsiniz. Çoğu zaman, sadece önbelleğini silmek, sorunu düzeltir. Android cihazların çoğu sürümü genellikle aynı adımları kullanır. Ayarlara giriş, tüm uygulamalar, Google play store bulunup önbellek ve verileri silin. Telefonu tekrar başlatın.

Cihazda yetersiz alan hatası, Android uygulamalar için sabit depolama alanı ayırır. Kullanıcılar genişletemez. Bu nedenle, cihazınız kalan miktarda depolama kapasitesi olduğunu gösterse bile bu hatayı yaşayabilirsiniz. Yer boşaltmanın en kolay yolu, uygulamaları kaldırmaya başlamaktır.

Uygulama İndirme Hataları ve Çözümleri

Bazen google play uygulamaları yüklemez. İki çeşit popüler düzeltme var. Önce uygulamanın önbelleği daha sonra geçmiş verileri silmektir. Yukarıdaki Google play hizmetlerinin çökmesindeki çözümü uygulayabilirsiniz.

Sistem kullanıcı arabiriminin çalışmaması, bu durum çoğu çalışmayı durdurur. Cihazınızı yeniden başlatmak sorunu çözmezse, Sistem Kullanıcı Arabirimi önbelleğini silmenizi öneririz. Sırayla ayarlar, uygulamalar, sistem arayüzü seçimi yaparak önbelleği silin ve cihazı yeniden başlatın.

Kötü amaçlı yazılımların yüklenmesi, hatalı bir oyun ve uygulama yüklememeniz önerilir. Çünkü içeriğinde kötü amaçlı yazılımlar barındırır. Malware kurarak bu kötü amaçlı yazılımları bulup kaldırabilirsiniz.

İnternetin çalışmama hatası, Mobil İnternet’in çalışmamasının en büyük nedeni; yanlış yapılandırılmış APN ayarlarıdır. Mobil verileri almak için ayarlar uygun şekilde manuel olarak yapılandırılmalıdır.

Çalışmayan Yüklemeler ve Bulunmayan İndirmeler

Bazen indirmeler başarısız olur. Android, özel bir indirme yöneticisi içerir ve önbelleği bozulabilir. Bu durumda, sadece önbelleği silin.

Varsayılan olarak Android, indirilen dosyalarını İndir adlı bir klasörde saklar. İndirme dizinini bulmak için bir dosya yöneticisi indirebilirsiniz. Kurulumdan sonra indirilen dosyaların tam listesini görmelisiniz.

İndirilmiş videoların oynatılamaması, bazı video oynatıcıları indirerek oynatmayı deneyebilirsiniz. Bu uygulamalar VLC Oynatıcı veya MX Oynatıcı hayal edilebilecek hemen her dosya üzerinde çalışır.

Wi-Fi ağına bağlanamama hatası, hatalı olan bir yönlendiriciden kaynaklıdır. Çoğu zaman en iyi çözüm hem yönlendiricinizi hem de telefonunuzu yeniden başlatmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.