Andorid Rehber ve Galeri Durduruldu Hatası Çözümü

Android cihaz kullananlar, “Rehber ve galeri durduruldu” hatasına çözüm isteyen postalar aldık. Bu tür hataları iletirken cihazınızın marka modelini de iletirseniz eğer, daha sağlıklı çözüm yolu gösterebiliriz siz değerli ziyaretçilerimize.

Burada genel olarak tüm marka ve modellere yönelik bir çözüm yolu göstermeye çalışacağız umarım işinize yarar. Galeri durduruldu hatası j7 ve diğer samsung cihazlarda eğer çok sık karşılaşıyorsanız verilerinizi yedekleyerek cihazınızı fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.

Android işletim sistemi, ios işletim sistemine göre sık sık hata veren ve kullanıcıları uğraştıran bir platform olduğu aşikar. Fakat fiyat özelliği baz alındığında android cihazlar tercih edilmektedir.

Rehber ve Galeri Durduruldu Hatasının Sebebi, telefonunuza yüklediğiniz farklı bir galeri uygulaması yada rehber uygulaması varsa eğer, bu uygulamaların çakışması sonucunda sorun yaşıyor olabilirsiniz.

Rehber ve Galeri Durduruldu Hatası Çözümü

1.Yol Sorunun çözüm yolu için,

Ayarlar seçeneğine giriyoruz ve Uygulamalar‘a tıklıyoruz. Buradan tüm uygulamaları seçip hata veren Rehber ve Galeri seçeneğine ayrı ayrı girerek

( Bu işlemde rehberiniz silinmesine karşın yedeklemeyi unutmayınız.) Rehber uygulamasını seçin ve Zorla durdur > Önbelleği temizle > Güncellemeleri kaldır seçeneklerini sırası ile seçin.

ÖnBelleği temizle diyoruz. Burada verileri temizle derseniz eğer verileriniz silinecektir!!! Bu yüzden tıklarken Önbelleği temizle seçeneğine tıklayınız.

Eğer sorununuz çözülmezse, bu sefer aynı adımlara gelip önce Zorla durdur > Verileri Temizle > Güncellemeleri kaldır seçeneklerini sırası ile seçin.

2.Yol Eğer telefonunuz yada tabletiniz üzerinde CCcleaner tarzı yada farklı bir önbellek temizleme programı varsa eğer, bu uygulamayı kaldırarak tekrar deneyiniz. Bu tarz programlar sistem kararsızlığına neden olabiliyor.

3.Yol Ram kaynaklı bir sorun olabilir. Burada yapacak birşey kalmıyor malesef. Cihazınızı teknik servise götürüp sorunun kaynağı ve çözümü için yardım isteyebilirsiniz.

Hatırlatmakta fayda var rootlu bir cihaz üzerinde bu hatayı alırsanız orjinal bir room yükleyerek kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.