Youtube Videolarının Android ve IOS’ta arka Planda Çalışmaması

Popüler Video sitesi olan Youtube.com üzerinde istemediğimiz kadar şarkı ve video mevcut. Hal böyle olunca işte,arabada ofiste veya spor yaparken Youtube üzerinden şarkı dinleyerek aynı zamanda ekranı kapatarak şarjımızın bitmemesini sağlamak güzel bir yöntem olmaz mıydı?
Hem Youtube üzeride müzik dinlemek hemde ekranı kapatmak. Size biraz imkansız gibi görünebilir fakat. aşağıdaki yöntemleri takip ederek bunu kolayca kendi telefonunuzda uygulayabilirsiniz. Aslında alternatif olarak ben spotify kullanıyorum diyorsanız diyecek bir şeyimiz yok ama premium kullanıcısı değilseniz reklamlar can sıkıcı olabiliyor. Bu noktada imdadımıza Youtube listeleri giriyor.
Eğer Andorid kullanıcısı iseniz aslında farklı alternatifleriniz var, telefonunuza atacağınız MP3 dosyaları ile, müzik çalarınızdan dinleyebilirsiniz fakat ios kullanıcıları nu konuda biraz daha müzdarip. Eğer sizin bir Youtube RED aboneliğiniz yoksa aşağıdaki yöntemleri takip etmelisiniz.

Uzun süreden beri bunu çözmenin yollarını araştırıyoruz ve sanırım hem iOS hem de Android kullanıcılarını memnun edeceğimiz bir yol bulduk. YouTube Red aboneliğiniz olmadan YouTube’u arka plana atarak müzik dinlemek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip etmek sizleri çok memnun edecektir.

iOS’ta arka planda Youtube’dan nasıl müzik dinlenir?

1-) Telefonunuzda Dolphin web tarayıcısını açın APP store girip Dolphin browser yazarak aratabilir veya, buradan indirebilirsiniz.

2-) Dolphin uygulamasından YouTube.com adresini açın.

3-) Dinlemek istediğiniz videoyu bulun ve oynat tuşuna basın.

4-) Daha sonra Dolphin uygulamasından çıkın ve ekranı kapatın kontrol merkezini yukarıya kaydırın ve orada oynatma tusunun üstünde video adını göreceksiniz. Oynatma tusuna basarak videonuzu arka planda devam ettirebilirsiniz.

YouTube, Mobil cihazlarda arkaplanda müzik dinleme özelliğini Youtube Red ile sunup premium üyelik sistemini getirse,de farklı alternatifler kullanan üyeler, ücretsiz şekilde müzik dinleyebiliyorlar.

Android’de arka planda Youtube‘dan nasıl müzik dinlenir?

1-) Cihazınızın Chrome tarayıcısını açıp YouTube.com adresine gidiyoruz.

2-) tarayıcı üzerinde Sağ üstteki üç noktaya tıklayın ve açılacak olan pencerenin alt kısmındaki “Masaüstü sitesini iste” seçeneğine tıklıyoruz.

3-) Dinlemek istediğiniz parçayı arayarak çalmaya başlayın

4-) Alt kısımda yer alan “Youtube’un size bildirim göndermek istiyor” şeklinde bir bildirim gelecek. Bu bildirimi kabul et diyerek onaylayınız.

5-) Daha sonra uygulamadan masaüstüne geçiş yapın. Müzik duracaktır başta, bildirim alanında gözüken video ismine tıklayarak tekrar oynatmaya başlayabilirsiniz. Bunu aktifleştirdikten sonra her defasında bu işlemi yapmanıza gerek kalmayacak Andorid için. Ekran kapandığında otomatikmen videolar oynatılmaya devam edecektir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status