Snapchat Siyah Ekran Sorunu Çözümü

Snapchat Siyah Ekran Hatası Nedeni Nedir? Nasıl Çözülür

Sosyal platformlar arasında son yıllarda revaçta olan Snapchat, farklı platformlar tarafından özelliklerinin alıntılanması sonrasında ciddi bir kullanıcı kaybı yaşasa da hala kendine has kullanıcı kitlesiyle varlığını sürdürüyor. Sosyal ağları seven herkesin cep telefonunda yer alan Snapchat uygulaması, bazı zaman kullanıcıların çeşitli hatalarla karşılaşmasına sebep oluyor. Snapchat Siyah ekran sorunu da bunlardan bir tanesi.

Hatanın Kaynağı

Snapchat Siyah ekran hatası alıyorsanız bunun nedenleri, kullandığınız farklı kaynaktan indirdiğiniz apk dosyası (twerk), kaynaklı olma olasılığı yüksektir.

Hata sebebi, bazı cihazlarda güncellemelerin tam olarak yapılamamasından da kaynaklanabilir. Veya Snapchat cephesi tarafından hatalı olarak gönderilen güncelleme de bu tip sorunları oluşturabilir. Hata, genellikle snapchat kullanıcısının diğer kullanıcıların göndermiş olduğu snapleri görüntüleyememesi ile alakalı. Bazı kişilerin gönderilerini görüntüleyebilirken, bazı kişilerin görüntüleri siyah ekran şeklinde görüntülenir. Genellikle hep aynı kişilerde görebileceğiniz siyah ekran sorununu ilk anda farketmeyebilirsiniz. Gönderen kişinin bilinçli şekilde siyah ekran yaparak paylaşımda bulunduğunu düşünebilirsiniz. Fakat işin aslı öyle değil. Bunu farkettiğiniz anda izlemeniz gereken iki farklı yol vardır.

Aşağıdaki yazı dikkatinizi çekebilir.

Snapchat Kamera Titreme Sorunu Çözümü

Snapchat Siyah Ekran Hatası Çözümü

  • Güncellemeleri Kontrol Edin!
    Eğer Snapchat için yeni bir güncelleme varsa mutlaka yeni güncelleme yapın. Öncesinde hatalı gelen güncelleme ya da dosyaların tam olarak çekilememesinden kaynaklı oluşan bu sorunu çözecektir. Güncelleme sonrasında uygulamayı açarak yeniden test edin.
  • Uygulamayı Kaldırıp Yeniden Yükleyin!
    Diğer bir yapmanız gereken ise uygulamayı telefondan kaldırıp yeniden yüklemeniz. Kullandığınız cihazdaki Snapchat uygulamasını ve tüm dosyalarını temizleyip, uygulama mağazasından yeniden indirin. Son güncel sürüm hatasız şekilde çalışacak ve yaşanan sorunu düzeltecektir.
  • Beta programına katılın!

Snapchat ayarlar menüsüne gelin ve biraz aşağıya doğru indiğinizde beta programını göreceksiniz. Beta’ya katılarak kısaca bir çözüm üretebilir ayrıca Snapchat gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

Daha sonra bu linke gelerek : https://play.google.com/apps/testing/com.snapchat.android

Test kullanıcısı ol diyerek beta programına katılabilirsiniz.

İkinci yöntemi kullanmadan önce kullanıcı hesabınızdan çıkış yaparak yeniden giriş yapmanızı tavsiye ederiz. Bazı zaman uygulamalardan çıkış yaparak yeniden girmek, bazı sorunları çözümlemektedir.  Yukarıda belirttiğimiz yöntemler dahilinde artık Snapchat’de siyah ekran sorunu yaşamazsınız. Ayrıca uygulamayı devamlı güncel tutmanız olası tüm hataları giderecektir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status