LG Çamaşır Makinesi IE Hata Kodu Çözümü

LG Çamaşır Makinesi LG, güvenilirlik anlamında en çok tercih edilen çamaşır makinelerinin başında gelmektedir. LG çamaşır makinesi IE hatası vermesi, bu markanın verdiği bir hata olarak algılamayın. Diğer makinelerde de benzer hatalar yer almaktadır. Sağlamlık ve dayanıklılık açısından fiyat performans ürünü olduğu söylenebilir.

IE Arıza kodlu çözüme geçmeden önce genel arızalarınızda yapmanız gereken ve dikkat etmeniz gereken bazı noktara değinmek istiyoruz. LG çamaşır makinesi arıza kodu verdiğinde yapılması gerekenler,

Şebeke suyu olduğundan emin olun.

Makine kapağınız kapalı olduğundan emin olun.

Elektrik olduğundan emin olun.

Su tahliye hortumlarının sağlam olduğundan ve tıkanık olmadığından emin olun.

Çamaşır makinesi altında bulunan tahliye kısmına cisim kaçmadığından emin olun.

Aynı hatayı alırsanız çamaşır makinenizi yeniden başlatmayı deneyin. Arıza devam ediyorsa yetkili servisinizden destek isteyiniz.

Diğer LG Çamaşır makinesi arıza kodları 

LG Çamaşır makinesi hata kodu IE Çözümü

Çamaşır makinenizin su almadığı zamanlarda ie arızası vermektedir. 4 dakika aralıklarla su almayı dener. Eğer bu denemelerin sonucunda hala su basıncı düşükse, arıza kodu belirecektir.

IE Hatasının çözümü; şebekenizin suyunun aktığından emin olun. Eğer sular kesik değilse, çamaşır makinesinin su vanasını kontrol edin kapalı olmadığından emin olun. Su seviye şalterinde arıza meydana gelmiş olabilir. Bu parça değişim yapılabileceğinden yetkili teknik servisinizden destek isteyiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status