info String Exceed Hata Çözümü

Efsaneleşmiş oyunlardan biri haline gelen ve yıllardır oyun kitlesini kaybetmeyen oyunlardan biri olan counter strike oynarken bir takım hatalar ile karşılaşmanız mümkün. Bu hatalardan biri info string exceed hatası olarak öne çıkıyor. Hatanın, Half-Life’da da aktif şekilde görüldüğünü belirtelim. Sorunu yaşayanlar sunucuya bağlanamazken çözüme kavuşturmanın yolu ise oldukça basit.

info string exceed hatasının oluşma sebebinden bahsetmek gerekirse, setinfo olarak yer alan bilgi ve satırların, limitleri aşması sonucu oyun tarafından okunamaması ile alakalı. Hal böyle olunca oyuna giriş yapmak mümkün olmuyor. Hatta oyun oynarken bile bu hata ile karşılaşabilir ve oyundan çıkmak zorunda kalabilirsiniz. Sorunun en çok adminliği bulunan kullanıcılarda görüldüğünü de belirtelim. Bu durumda limitler aşıldığı için girdiğiniz şifre yanlışmış gibi kabul edilmeyecek ve girişininiz gerçekleşmeyecektir. Peki çözüm için ne yapmalı?

İnfo String Exceed Hatası Çözümü

Çözüm noktasında yapmanız gereken dosya temizliğidir. Temizlenecek dosya ismi ise config.cfg.  İki farklı yöntemle sorunu çözebilirsiniz.

  1. Yöntem: Oyunun kısayol butonuna sağ tıklayın ve ardından config.cfp dosyasının yer aldığı dizine gitmek için konumu bul seçeneğini seçin. Dosya içerisinde gereksiz satırlar göreceksiniz. Bu satırların silinmesi ile birlikte sorun çözülecektir. Burada önemli bir detay ise hangi satırların silinecek olması. Dosya içerisinde rahatlıkla farkedebileceğiniz satırları eğer ayırt edemiyorsanız ikinci yöntemi uygulamanız tavsiye edilir. Eğer bu yöntemle sorunu çözmek istiyorsanız dosya içerisinde aşağıda yer alan satırların dışında kalan tüm satırları silebilirsiniz. (Öncesinde mutlaka dosyayı yedekleyiniz.)

setinfo _ah “0”
setinfo dm “0”
setinfo friends “0”
setinfo _vgui_menus “0”
Bu kısımda bulunan setinfo pw “şifreniz” kısmı dahil setinfo olan heryeri silebilirsiniz fakat şifrenizi bilmiyorsanız bir yere not almayı unutmayın !!

  1. Yöntem: Oyun dosyasının bulunduğu klasöre yani Program Files/Valve/CStrike dosyasını açın ve config.cfg dosyasını kökten silmek. Bunu yapmadan önce config.cfg dosyasını bilgisayarınızda farklı bir alana kaydedip yedeklemeniz tavsiye edilir. Oluşabilecek herhangi bir problemde dosyayı geri yükleyerek eski haline getirebilirsiniz. Daha sonra oyuna girerek konsola aşağıdaki satırları tek tek yazınız.

setinfo _pw “”
setinfo rate “”
setinfo cl_lw “”
setinfo cl_lc “”
setinfo model “”

Son olarak yapacağımız bir işlem daha var. O da oyuna bağlandıktan sonra konsola setinfo _pw şifre şeklinde bilgi girmeniz. Bu işlem adminler içindir. İnfo string exceed hata çözümü yukarıda bahsettiğimiz iki yöntem ile birlikte tamamen giderilmiş olacaktır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status