GTA IV Fatal Error WS10 Hatası Çözümü

Bazı şeyler çok uzun zaman geçse de eskimek bilmiyor. Rockstar Games, GTA serisini piyasaya süreli belki de yıllar oluyor. Güncel olarak oyun dünyası gözlerini GTA V üzerinde çıkacak olan güncellemelere ve yamalara çevirmiş olsa da, GTA IV hâlâ kimileri için büyük bir vakit geçirme kaynağı olarak kalıyor. Oyun yapımcıları, yeni oyunlarıyla alakalı genişleme paketleriyle ilgilenirken eski tarihli oyunların problemleri biraz arka planda kalabiliyor. GTA IV üzerinde bulunan FATAL ERROR: WS10 hatasının nedeni, yazılım kaynaklı bir problemdir. Genellikle düşük performanslı bilgisayarlarda görülür. Sizin için hazırladığımız rehberi inceleyerek hata hakkında bilgi sahibi olabilir ve alternatif çözüm yollarını deneyebilirsiniz.

GTA IV Fatal Error Hatası Nedir?

GTA IV oyununda meydana gelen hatalar, Fatal Error kalıbında kodlandırılmıştır. Burada hatayı tespit ederken dikkat edimesi gereken nokta WS10 kodudur. Eğer WS10 kodu altında bir hatayla karşı karşıyaysanız bunu birçok sebebi olabilir. Fatal Error WS10 probleminin başlıca sebepleri; casus yazılımlara karşı yetersiz veya güvenlik programları yetersiz bir sisteme sahip olmak, donanımsal olarak yetersiz bir sistemde oyunu çalıştırmaya çalışmak ve kurulum esnasında yaşanan hatalar olabilir. Tüm bu problemlerin çözüm yolu benzerdir. Oyunu oynadığınız esnada, oyunda bir mekâna girerken veya kayıtlı oyunları çalıştırırken birden bire oyun kapanıp karşınıza bu pencere gelir.

GTA IV Fatal Error WS10 Neden Kaynaklanır?

  1. Bazen Windows sisteminizi güncellemeye çalışırken bazı dll dosyaları veya kayıt girdileri eksik girilir veya sistem tarafından istemsizce atlanır. Bu, doğrudan WS10 kodlu hataya sebep olur
  2. Casus yazılımlar, sisteminizi sarmış olabilir.
  3. Sistem dosyalarında xlive.dll dosyası yoksa bu hata doğrudan gerçekleşir.

GTA IV Fatal Error WS10 Sorunu Çözümü

Öncelikle oyunu tamamen silin ve CC cleaner uygulaması ile kayıt defterinizi temizleyin. Daha sonra internetinizi kapatarak kurulumunuzu yapın ve hata almaya devam ederseniz aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. https://drive.google.com/drive/folders/1urewfu-SAkeAVJdcCnY1oFVx3EwoM6YA (BU) adresten gerekli dosyayı indirim Windows -> System32 klasörüne atın.
  2. http://www.gta-downloads.com/en/gta4/tools/9442-xliveless.html (BU) adresten gerekli dosyayı indirip oyunun kurulu olduğu klasöre atın.

Xlive.dll Hatası alıyorsanız eğer buradaki yazıyı okuyabilirsiniz: Xlive.dll hatası çözümü 

  1. İlk 2 madde ile uğraşmak istemiyorsanız otomatik kurulum gerçekleştirebileceğiniz dosyayı http://www.ospeedy.com/kb/download.php (BU) adresten indirin. Yazılımı kurun ve çalıştırın. Otomatik adımların tamamlanmasını ve eksik dosyaların program tarafından giderilmesini bekleyin ardından oyunu hatasız bir şekilde çalıştırın.
  2. Son olarak alternatif bir yöntemle, http://www.xbox.com/tr-TR/live/pc/downloadclient Market Place uygulamasını kurarak da çözüm üretebilirsiniz.

GTA IV xlive.dll Hatası Çözümü

xlive.dll sorunu yaşarsanız, bu dosyayı Google üzerinde aratarak, gerekli .dll dosyasını system32 klasörüne (64 bit kullanıcıları SysWOW64 klasörüne) atarak sorunu çözebilirsiniz. Ayrı bir yazıda adım adım bu soruna değinmeye çalışacağım. Sorununuz çözüm bulduysa konu altından yorumlarınızı bekliyoruz. Bu hatanın farklı bir çözümü de,  oyunu kurduğunuzda masaüstüne windowslive özelliği gelmektedir iki tane. Bu ikisini de kaldırıp, insternetten windows live ürününü bulup tekrar indirip soruna çözüm üretebilirsiniz. Bu sırada 0x80072751 kodlu bir hata alırsanız, modeminizden UPnP ayarını kapatmanız gerekiyor. Bu yarı kapattıktan sonra modeminize reset atarak kurulumunuza başlayabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status