Google Playden Hesap Silme Resimli Anlatım

Google Playden Hesap Silme Resimli Anlatım ile, Android cihazınızdan google play hesabını kaldırmayı anlatacağız. Bazı durumlarda Google Play üzerinden bir güncelleme yapamadığınız zaman veya indirme yapamadığınız zaman çerezleri ve önbelleği temizleyip Google Play üzerinde yeniden oturum açmak için, Google Playden Hesap Silmeniz gerekmektedir.

Android tabancı telefonunuz yada tabletinizden aşağıdaki adımları takip ederek kolaylıkla hesabınızı silebilir ve sonra tekrar ekleyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta dilerseniz verilerinizin kaybını önlemek için yedek almaktır. Cihazınızdan Google Playden Hesap Silmeniz durumunda o hesapla ilişkilendirilmiş not, oyun dataları, kişiler ve Epostalar da silineceğini unutmayın. Tekrar aynı mail ile oturum açacaksanız eğer, Cihazınıza Google Play hesabını ekledikten sonra uygun bir ağ bağlantısı yada Wifi olduğunda kendisini otomatik olarak sekronize edecektir.

Google Playden Hesap Silme Resimli Anlatım

Öncelikle cihazınızın Menüden ayarlar kısmına ( yada bildirim alanını aşağıya çekerek ayarlara) giriyoruz.

  1. Aşağıya doğru iniyoruz buradan “Google” seçeneğine dokunuyoruz.
  2. Daha sonra karşımıza cihazınız üzerinde yer alan hesapların olduğu bir ekran geliyor. Buradan silmek istediğiniz hesabı seçiyorsunuz ve hesabı kaldır diyorsunuz.
Google Hesap kaldırma resimli anlatım

Eğer kaldırmak istediğiniz hesap cihaz üzerindeki tek hesap ise, sizden güvenlik kodunuzu girmenizi yada ekran deseninizi girmenizi isteyebilir.

Google Play Hesap Ekleme Resimli Anlatım

Cihazınızın yine ayarlar  açın.

Kullanıcılar ve Hesaplar kısmına iniyoruz.

Mail bilgilerinizi ekleyerek daha sonra ağ bağlantısı veya Wifi ile senkronize edilmesini sağlayınız. Eğer posta ve kişi listeniz varsa bunlar sekronizasyondan sonra cihazınızda gözükecektir.

Not: Eğer Gmail’den farklı bir imap yada pop3 yani kendi alan adınıza ait maili ekleyecekseniz buraya dokunark gerkeli bilgileri doldurduktan sonra kullanabilirsiniz.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status