Google Play Store 498 Hatası ve Çözümü

Android google play store 498 hatası Google Play Store üzerinden  güncelleme yaparken “google play durduruldu hatası” veya  “Uygulama indirilemedi. Hata Kodu 498”  şeklinde hata alabilirsiniz.

Yeni bir uygulama indirirken karşınıza çıkan can sıkıcı bir sorundur. Can sıkıcı olmasının nedeni resimleriniz, videolarınız yada sevdiğiniz oyunları silmeniz gerekebilir. Google play durduruldu hatası j7 prime Samsung cihaz kullananlar daha fazla karşılaştığı yönde yabancı forumlarda tartışmalar olsa da, google durduruldu android tabanlı bir hata kodudur. Uygulamaların ve Android’in önbellek sorunlarından kaynaklanmaktadır.

Android işletim sistemi altyapısına sahip, cep telefonu ve tabletlerde oyun, uygulama, video vs  yer kaplayabilecek veri indirmeye çalıştığınızda, indirilen veriler eğer ayar yapmadıysanız telefon hafızasına indirilmektedir. Belli bir zaman sonra hafızanız yeterli değilse  Android google play store 498 hatası verecektir. Bu hatanın kaynağı aslında Play Store değil, sizin telefonunuzdur.

Google Play Store 498 Hatası – Google Play Durduruldu Hatası Çözümü

Google Play Store 498 Hatası kaynağı yukarıda belirttiğimiz gibi telefonunuzun önbelleğinin dolması ve indireceğiniz dosyanın kaplayacağı kadar hafızada yer kalmamasıdır. Aşağıdaki çözüm adımlarını sırası ile takip ediniz.

1.Yol: Cihazınının temizliğini yaparak hafızasında yer açmanız gerekmektedir.

Bunun için telefonunuzun galerisinde yer kaplayan videoları silerek başlayabilirsiniz. Daha sonra CCleaner İndirin. uygulamayı çalıştırarak temizliği yapın.

 

2.Yol: Cihazınızı güvenli mod ile açın, samsung telefonlar için menü, ses kısma, güç tuşu birlikte basarak açabilirsiniz. Daha sonra  menude ses tuşları ile gezebilirsiniz. Burdan “Wipe data / Factory reset” Wipe data / sonra da gelen ekrandan Factory reset  seçin ve güç tuşu ile onaylayın ve telefonunuzu yeniden başlatın.

3.Yol: Bir diğer seçenek olarak Ayarlar – Uygulamalar – Uygulamaları Yönet seçeneğinden Google Play uygulamalarını durdurup daha sonra cihazınızı yeniden başlatarak sorunu çözebilirsiniz.

4.Yol: Bu adımlarda hala bir sonuç alamadıysanız Mevcut mail hesabınızı kaldırıp tekrar eklemeniz ve Google Play Hizmetleri uygulamasının önbellek temizliğini yapmanız faydalı olacaktır.

Ayarlar – Uygulamalar – Tümü – Google Play Store seçiyoruz.

Google Play Durduruldu Hatası Çözümü -2
  1. Zorla Durdur > 2. Verileri Temizle > 3. Güncellemeleri Kaldır diyoruz sırası ile.

 

Ve aynı işlemleri şimdi de “Google Play Hizmetleri” için yapıyoruz.

Google Play Durduruldu Hatası Çözümü

Ayarlar – Uygulamalar – Tümü – Google Play Hizmetleri seçiyoruz.

Google Play Durduruldu Hatası Çözümü -2
  1. Zorla Durdur > 2. Verileri Temizle > 3. Güncellemeleri Kaldır diyoruz sırası ile.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status