DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG Hatası Çözümü

DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG Hatası tarayıcınız ile bir sayfayı görüntülemek istediğinizde aldığınız bir hatadır. Dolayısı ile bu sayfayı görüntülemede sorun yaşarsınız. Örneğin Google.com sayfasını açmaya çalıştığınızda DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG  Bu web sayfası kullanılamıyor şeklinde bir beyaz sayfa hatası çıkar karşınıza.

DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG hatası almanızın başlıca nedeni, İnternet erişiminizin olmaması yada ağ yapınızdaki bir hatadan dolayı kaynaklanmaktadır. Bu hatanın nedeni genellikle DNS yapılandırmasından kaynaklanmaktadır. DNS ayarlarınızı gözden geçirerek bu sorununuzu çözebilirsiniz.

DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG hatasınını nasıl çözerim?

  • İnternet bağlantınızı engelleyen DNS sorunun çözmek için en pratik yöntem en altta paylaşılan video’da yer alan yöntemi kullanarak aşabilirsiniz. Bu yöntem yüzde doksan sorunu çözecektir fakat yine devam ediyorsa, aşağıdaki yöntemleri de deneyebilirsiniz.
  • ADSL hizmetinizde bir sorun olup olmadığınızı kontrol ettiniz mi? Bazen çok basit bir sorundan dolayı çözümü göremiyor olabiliyoruz.
  • İnternete erişiminiz var fakat sadece belli başlı sitelere giremiyorsanız, web sitenin bulunduğu sunucudan kaynaklı sorun yaşıyor olabilirsiniz. Bu durumda farklı bir bilgisayar yada en sağlam şekilde telefondan kontrol edebilirsiniz. Gizli sekmede (çerezler olmadan) siteyi ziyaret edip, çevrimiçi olup olmadığını kontrol ediniz.

 

  • Chrome tarayıcınızı açın ve adres kısmına chrome://settings/ yazarak en altta yeralan tarayıcı ayarlarını sıfırla seçeneği ile tarayıcı ilk kurulan haline döndürebilirsiniz.
  • İnternet Erişimine İzin Verin; İnternet erişiminizi düvenlik duvarı veya, antivirüs programı engelliyor olabilir, güvenlik duvarı ayarlarına gelip internet erişimi kısmını kontrol ediniz, eğer erişimi engelliyorsa sorunun kaynağı buradadır. Eğer burası sorunsuz görünüyorsa bir de antivürüs programınız varsa orada özel izinler kısmını kontrol edip, engelleyip engellemediğini buradan da kontrol ediniz.
  • İnternet bağlantınız tamamen kısıtlı ve hiçbir siteye erişiminiz yoksa, DNS sunucusu değiştirmek işinizi çözecektir, aşağıdaki yazıdan kullandığınız sisteme göre DNS sunucusu nasıl değiştirilir yazısını okuyarak ve listedeki dns adreslerinden birisini seçerek DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG hatasını çözebilirsiniz.

Windows 7’de DNS Nasıl Değiştirilir

Windows 8’de DNS Nasıl Değiştirilir

Windows 10’da DNS Nasıl Değiştirilir

Bu web sayfası kullanılamıyor DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG hatası ile ilgili çözüm önerileri yukarıdaki adımlar şeklindedir. Yaptığınız işlemlerden sonra bu makale sorununuza çözüm olup olmadığını bize bildirirseniz seviniriz.

DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG Hatası Çözümü


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status