Demirdöküm Kombi F7 Arıza Kodu

Demirdöküm kombi F7 arıza kodu, ile karşılaştığınızda yapmanız gerekenler ve çözüm yollarını anlatan bu rehber ile arızanın büyük yada ufak çaplı olduğunu tahminini yürütebilirsiniz. Yada direk olarak Demirdöküm teknik servisini arayarak yardım isteyebilirsiniz. Bazen doğalgaz kesikliği, elektrik kesikliği, gaz vanasının kapalı olması yada kombi su basıncının düşmesi gibi dikkat etmediğimiz durumlarda dahi hata alıp teknik servis çağırabilmekteyiz. Bu rehber sayesinde hatanın kaynağını anlayıp ona göre bir yöntem belirleyebilirsiniz.

En sık karşılaşılan Hatalar:

  • Tesisat Su Basıncı:
  • Kullanıcı Hataları:
  • Gaz Vanasının Kapalı  Olması
  • Kombinin Yaz/Kış Modunun Doğru Kullanılmıyor Olması
  • Elektrik Kesilmesi vb. Durumlar

Demirdöküm kombilerin, arıza kodları ile aşağıdaki grafikten hatanın kaynağını anlayabilir rehberden ise, hatanın nedenini ve çözümünü bulabilirsiniz.

Diğer Demirdöküm kombi hata kodları için:  TIKLA 

F7 Arızası Çözümü: Kombi hava akışı, sıcak su sensörü ve Gaz armatöründe sorun olduğunu bildiriyordur. Cihaz ateşleme yapamıyordur. Kombinize reset atarak sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol ediniz. Eğer sorununuz devam ediyorsa termostat değişimi gerektirebileceğinden yetkili servisten yardım isteyebilirsiniz.

Demirdöküm Atron Kombi F7 Arıza Kodu Çözümü

Atron F7 Arıza Kodu : Atron kombiniz f7 arızası verdi ise, Gaz armatöründe sorun olduğunu bildiriyordur. Cihaz ateşleme yapamıyordur. Sorunun çözümü için kombi yetkili servisini çağırınız.

Demirdöküm isofast Kombi F7 Arıza Kodu Çözümü

isofast F07 Arıza Kodu : İsofast kombi f7 arızası verdiyse sıcak su sensöründe sorun var demektir. Sıcak su alamaz yada veremez. Parça değişimi gerektirbileceği için lütfen teknik servisten yardım isteyiniz.

Demirdöküm Nitron Kombi F7 Arıza Kodu Çözümü

Nitron F7 Arıza Kodu : Kombinizin hava akımının sağlanmasında sorun var demektir. Ortamı havalandırıp yetkili servise başvurunuz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status